Mornar protiv Krke rutinski stigao do 14. pobjede

0

Mornar nije imao problema protiv Krke u „Topolici“ – kontrolisao je meč svih 40 minuta i rutinski stigao do 14. pobjede u ABA ligi.

Barani su slavili 80:61, prednost je više od 20 minuta varirala od plus 10 do plus 15, da bi otpor slovenačke ekipe konačno bio slomljen sredinom treće četvrtine.

Mornar je u posljednjih 10 minuta ušao sa plus 21 (62:41), pa je do kraja viđeno odrađivanje posla protiv tima koji je večeras upisao 12. poraz u 17 mečeva u regionalnom takmičenju.

A kako je dominirao tim Mihaila Pavićevića u drugom poluvremenu vidi se i po tome da je Krka u tom dijelu postigla ukupno 20 poena.

Bez Džejkoba Pulena i Ajzee Vajtheda crnogorski tim je napadački bitno slabiji, ali u ovom duelu to se nije osjetilo, jer su šansu iskoristili ostali – Derek Nidam je dirigovao (uz sedam koševa je podijelio i sedam asistencija), a u prvom poluvremenu minutažu potpuno iskoristili Sead Šehović (trojke 6-4) i Marko Jeremić.

Šehović je meč završio sa 16 koševa, bivši košarkaš FMP-a je upisao 11, uz tri pogođene trojke iz šest pokušaja.

Dvocifren učinak je imao i Milko Bjelica (12).

Mornar poslije 18 utakmica ima skor 14-4.

MORNAR – KRKA 80:61 (28:18, 17:17, 17:6, 18:20)

Bar – Dvorana „Topolica“. Igrano bez pprisustva publike. Sudije: Obrknežević (Srbija), Juras (Srbija), Pecelj (Srbija).

MORNAR: Gejbrijel 4 (4-2), NIDAM 7 (2-2), Jeremić 11 (2-2), Gordić 9 (3-1), ŠEHOVIĆ 16 (2-2), SMIT 5 (4-1), Lazić 2, Vujošević, Hamilton 8, VRANJEŠ 2, Bjelica 12 (1-1), LUKOVIĆ 4.

KRKA: Stergar, KEMFOR 8 (1-0), Stipčević 5, VRABAC 11, BARIČ 10 (4-3), Kosi, ŠKIFIĆ 11, Škedelj 5, Lapornik 4 (2-2), Rebec 3, VUČETIĆ (2-0), Milovanović 4 (2-2).