Mitrović presudio: Srbija protutnjala Podgoricom

0

Istorijska prigoda i fudbal koji se neće dugo pamtiti. Ali pamtiće se rezultat, a on kaže da je Srbija ipak fudbalski bolja od bratske Crne Gore. Golovi Aleksandra Mitrovića u 18. i 81. minutu bili su Orlovima dovoljni za pobjedu od 2:0 u Podgorici i uspon na prvo mjesto na tabeli Grupe C Lige nacija.

Ne baš bez poteškoća, ali apsolutno zasluženo, uz problematičnih 35 minuta početkom drugog poluvremena. I uz značajno bolju odbranu od one koja je Srbiji oduzela cijeli plijen protiv Rumunije prije mjesec dana.

Prvi od dva ključna trenutka u 18. minutu. Dušan Tadić je izbacio Milana Rodića iza Ćuprijca Filipa Stojkovića, a ovaj ga je saigrača iz Crvene zvezde povukao rukama i Đanluka Roki je opravdano pokazao na bijelu tačku. Petković se bacio u jednu, Mitrović šutirao u drugu stranu i jubilarnim, 20. golom u dresu sa državnim grbom, najavio pobjednika.

I taman što smo pomislili da će pritisak koji je bivao sve jači konačno lomiti bedem pred Dmitrovićem – stigla je ta greška. Đetići su se previše zaletjeli. Još jedna, nije bila prva, izgubljena lopta na sredini terena. Sergej Milinković-Savić je oduzeo loptu, stigla je ona do Andrije Živkovića na desnom krilu, a ovaj ju je vratio u srce kaznenog prostora. Milinković-Savić se dobro kretao bez lopte, samo ju je dokačio malo i ona je stigla do Mitrovića, samog na petercu. On takve prilike na promašuje. Kao i protiv Rumunije i večeras dva njegova gola za konačnih – 2:0.