Širom Srbije danas će biti održani skupovi „Građani protiv blokada“, a Centar za društvenu stabilnost, koji je organizator, najavio je da će skupovi biti održani u više od 200 mjesta sa početkom u 17 časova.
Centar za društvenu stabilnost pozvao je sve građane koji se protive fizičkim blokadama fakulteta i saobraćajnica da se pridruže, kako je istaknuto, do sada najvećoj mirnoj i porodičnoj šetnji u svakom većem mjestu u Srbiji.
„Mirnom, porodičnom šetnjom pokažimo šta tiha većina u Srbiji misli o višemjesečnim blokadama fakulteta i saobraćajnica, i društvenoj nestabilnosti koju podstiče radikalna manjina“, navedeno je u objavi Centra na Instagramu.
Dodaje se da se očekuje prisustvo više od 200.000 građana koji će poslati snažnu poruku da je vrijeme da se protivzakonite blokade, nasilje i društvene podjele zaustave.
Kako je navedeno, u Beogradu će se održati protestna šetnja do zgrade RTS-a u Takovskoj ulici, kako bi okupljeni zajednički uputili zahtjev javnom servisu da istinito, sveobuhvatno i odgovorno izvještava o događajima koji se tiču svih građana.
Objavljene su i tačne lokacije održavanja skupova, a prema najavi, skupovi građana koji se protive blokadama biće održani, između ostalog, u Novom Sadu na tri lokacije, u Pančevu, Starčevu, Vršcu, Kovinu, Kovačici, Alibunaru, Beloj Crkvi, Plandištu, Opovu, Šapcu, Bogatiću, Vladimircima, Loznici, Lešnici, Krupnju, Malom Zvorniku, Ljuboviji, Priboju, Prijepolju, Novoj Varoši, Sjenici, Čačku, Lučanima, Gornjem Milanovcu, Ivanjici, Bajinoj Bašti, Užicu, Požegi, Arilju, Petrovcu na Mlavi, Velikom Gradištu, Golupcu, Kučevu, Žagubici, Žabarima, u Kragujevcu na dvije lokacije, Topoli, Batočini, Kniću, Lapovu, Rači, Jagodini, Paraćinu, Ćupriji, Svilajncu, Despotovcu, Rekovcu.
Skupovi „Građani protiv blokada“ biće održani i u Kraljevu, Vrnjačkoj Banji, Raški, Jošaničkoj Banji, Knjaževcu, Boru, Zaječaru, Majdanpeku, Donjem Milanovcu, Kladovu, Sokobanji, Negotinu, Boljevcu, Valjevu, Ubu, Lajkovcu, Mionici, Osečini, Ljigu, Kruševcu, Ćićevcu, Trsteniku, Kanjiži, Senti, Novom Kneževcu, Novom Bečeju, Zrenjaninu, Titelu, Sečnju, Inđiji, Rumi, u Sremskoj Mitrovici na tri lokacije, Pećincima, Irigu, Šidu, Sremskim Karlovcima, Novim Banovcima, Staroj Pazovi.
Skupovi će biti održani i u Subotici na tri lokacije, u Bačkoj Topoli, Malom Iđošu, Bečeju, Bačkoj Palanci, Somboru, Odžacima, Vrbasu, Kuli, Novoj Crnji, Srbobranu, Apatinu, Beočinu, Žablju, Temerinu, Bačkom Petrovcu, Kikindi, Brusu, Aleksandrovcu, Varvarinu, Smederevu, Velikoj Plani, Požarevcu, Leskovcu, Vranju, Nišu, Aleksincu, Gadžinom Hanu, Paraćinu, Aranđelovcu, Leskovcu, Crnoj Travi, Vlasotincu, Bojniku, Lebanu, Medveđi, Vranju, Vladičinom Hanu, Bujanovcu, Trgovištu, Bosilegradu, Kuršumliji, Žitorađi, Prokuplju, Blacu, Pirotu, Babušnici, Beloj Palanci, Dimitrovgradu, Obrenovcu.
Okupljanja građana koji se protive blokadama održana su do sada pet puta počev od 20. avgusta, a svaki put je broj okupljenih i broj mjesta u kojima su skupovi održani bio veći.
Prema podacima Ministarstva unutrašnjih poslova, na skupovima građana protiv blokada održanim 13. septembra okupilo se više od 144.000 građana u 125 mjesta širom Srbije.
Sa tih skupova okupljeni građani su poručili da žele da se vrati normalan život kakav su imali prije blokada, da se slobodno kreću, rade i uče.
(Novosti)

200 mesta za uzor svima
Svi kojima je Srbija na srcu neka dođu na skup
Jasna poruka narodu da nema odustajanja ni predaje
svaka prepreka je nova šansa da se pokaže snaga, izdržljivost i vera u Srbiju.
spremnost da se stane na prvu liniju kada je najteže šalju snažnu poruku poverenja i sigurnosti.
Vazan skup naroda koji podrzava Vucica i voli drzavu.
Ponosan je narod na svoju drzavu Srbiju!
svi smo kao jedan i uvek cemo se drzati zajedno
Ujedinjeni u cilju napretka, građani Srbije mogu postići izuzetne stvari.
prilika da narod kaže koliko voli svoju zemlju i podrži odbranu njenu stabilnost i mir
Jedna je Srbija i mora biti odbranjena od spoljnih i unutrašnjih neprijatelja
Puna podrška onima koji misle na nas!
Narod koji je trpeo blokade će mirnim okupljanjem pokazati podršku državi.
Vučić je sinonim za razvoj Srbije i ova podrška je zaslužena
Drago mi je da imamo predsednika koji je spreman da se bori za prava i interese građana.
Vreme je da pokažemo koliko nas ima koji volimo Srbiju!
Drago mi je da će skup okupiti sve dobre i pametne ljude, patriote koji vole svoju zemlju iznad svega.
Narod će stati uz Vučića i borbu za jaku i stabilnu Srbiju!
način da se čuje glas naroda bez ugrožavanja drugih.
pokazimo opoziciji i blokaderima što maltretiraju celu Srbiju gde im je mesto
najbolji dokaz da je većina građana uz iskrenu i odgovornu politiku Vučića.
Prelepo je videti da se Srbija ujedinila protiv haosa i blokada – narod želi mir i normalan život.
Više od 200 mesta ujedinjeno u poruci protiv nasilja, to je snaga tihe većine.
Porodične šetnje su najlepši način da se pokaže dostojanstvo i volja naroda.
Ovo je dokaz da građani žele stabilnost, a ne podele i sukobe.
Svaka čast svim ljudima koji su izašli – ovo je prava slika Srbije.
Kada narod mirno pokaže svoj stav, to ima veću snagu od bilo kakvih blokada i radikalnih poteza.
Divan primer demokratije – narod se izražava bez nasilja, kulturno i dostojanstveno.
Srbija je pokazala jedinstvo i želju za redom i napretkom.
Ovi skupovi ulivaju veru da će pobediti razum i odgovornost nad ekstremizmom.
Bravo za sve koji su učestvovali – dokazali su da ljubav prema zemlji i mir mogu da okupe ljude više nego mržnja.
Divno je videti porodice i komšije zajedno, kako zajedno šalju poruku mira i razuma.
Ovakvo zajedništvo pokazuje koliko narod voli svoju zemlju i želi bolje sutra za decu.
Srce mi je puno kada vidim koliko ljudi mirno i dostojanstveno učestvuje za opšte dobro.
Ovo je primer kako se ljubav prema domovini i međusobno poštovanje mogu pokazati kroz mirne akcije.
Sjajan znak da Srbija još uvek zna da se ujedini, bez sukoba, samo snagom zajedništva.
Ovi mirni skupovi su sjajan primer za mlade kako se glas može podići dostojanstveno i bez nasilja.
Mladi uče da prava snaga leži u zajedništvu i mirnom izražavanju stavova.
Inspirativno je videti da nove generacije preuzimaju odgovornost za budućnost svoje zemlje.
Ovakve akcije pokazuju mladima da mogu biti aktivni građani i doprineti promenama na pozitivan način.
Ovo je lekcija za mlade – da se može boriti za pravdu i red, ali sa srcem i smirenošću.
Ujedinjeni treba da podržimo skupove protiv blokada.
Srbija je protiv blokada!