Predsjednik države Jakov Milatović primio je predstavnike dijela nevladinih organizacija u Crnoj Gori koje su mu se obratile povodom Sporazuma o saradnji u oblastima turizma i razvoja nekretnina, koji je Vlada Crne Gore potpisala sa Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

„Predstavnici nevladinog sektora i različitih udruženja su iznijeli svoje stavove, pokazali jednu zabrinutost kada je u pitanju sam sporazum. Želim prije svega da im se zahvalim na jednoj aktivnoj ulozi koju imaju u ovom do sada poprilično netransparentnom odnosu vlasti prema samom sporazumu. Volio bih danas, poslije ovog sastanka, da pošaljem apel da se diskusija u odnosu na sam sporazum, koji je sada već u formi zakona došao u Skupštinu, ne desi dok ne dobijemo jasne stavove od strane Evropske komisije, ali i od strane nadležnih agencija u Crnoj Gori, poput Agencije za sprječavanje korupcije i Agencije za zaštitu konkurencije u odnosu na sam sporazum. Mislim da je veoma važno ispoštovati te pravne preduslove i dobiti vrlo jasne stavove od ovih agencija, ali i od same Evropske komisije, prije nego što poslanici počnu diskusiju o samom sporazumu u Skupštini Crne Gore. Mislim da je to fer, da je to jedan demokratski način diskusije o samom sporazumu, i upravo to stanovište sam danas i prenio predstavnicima nevladinog sektora, i negdje smatram da je i moja obaveza kao predsjednika države da čujem ovaj iskren apel predstavnika nevladinog sektora, civilnih udruženja, i zaista ovih pravih boraca za ekološku i održivu Crnu Goru. I mislim da je ovaj glas upravo i onaj koji naši poslanici u Skupštini Crne Gore moraju čuti“, poručio je Milatović.

Sastanku sa Milatovićem prisustvovali su predstavnici Centra za zaštitu i proučavanje ptica, CEE Bankwatch, Martin Schneider Jacoby Association, Green Home, Ecopatriotizam, Centra za građansko obrazovanje, Građanske alijanse, Unije slobodnih sindikata i Centra za razvoj nevladinih organizacija.

Tagovi