Pad vlasti DPS-a i njegovih satelita predstavlja jedno od najvećih dostignuća i tekovina u novijoj istoriji Crne Gore, zato to moramo da čuvamo, kazao je predsjednik Prave Crne Gore Marko Milačić tokom posjete Bijeloj u sklopu predizborne kampanje uoči lokalnih izbora u Herceg Novom.

On je izjavio i da mu je žao što neke stvari izgledaju „da se ovdje pitamo ko je vlast, a ko je opozicija“, ali i da će se dok su dio nove parlamentarne većine ponašati mudro, zrelo, državnički i odgovorno.

Milačić je poručio tzv.komitama da drže dalje ruke od Herceg Novog i Crne Gore i njenih istorijskih vrijednosti.

-Dalje ruke od Herceg Novog, dalje ruke od Crne Gore, dalje ruke od naše istorije, dalje ruke od Njegoša, dalje ruke od Svetog Petra Cetinjskog, dalje ruke od Marka Miljanova, dalje ruke od Mojsija Zečevića, dalje ruke od zdrave, normalne, prosperitetne, demokratske Crne Gore- navodi se u njegovom saopštenju.

Lider Prave je dodao da će se lista „Pravi Novi – Sloboda u našim rukama“ boriti se za tri najbitnije stvari, a to su očuvanje identiteta, ekonomski boljitak i obračun sa organizovanim kriminalom.

Nosilac liste Milan Zarić osvrnuo se na spisak ljudi iz Herceg Novog koji se pojavio u nekim medijima, a na kojem su ljudi koji navodno imaju prebivalište u drugim zemljama i kazao da je to još jedan u nizu bezobrazluka vlasti koja je harala 30 godina i da je to narušavanje privatnosti i „još jedan ćorak u zastrašivanju građana Novog“,

Kandidatkinja za odbornicu dr Ljiljana Bojanić poručila je da će lista „Pravi Novi – Sloboda u našim rukama“  biti tim koji će posle 9. maja da gradi bolji, ljepši Herceg Novi.

 

Tagovi