„Medvjedi“ umirili „pantere“: Ništa od Lige šampiona za FMP

0

Košarkaši FMP Železnika nisu uspjeli da se plasiraju u grupnu fazu Lige šampiona, pošto su u poslednjem kolu kvalifikacija izgubili od Baken Bersa u Beogradu sa 88:82, nakon produžetka.

Ekipa Nenada Stefanovića gubila je sa 16 poena razlike početkom treće četvrtine, ali je već do kraja tog perioda stigla do izjednačenja.

Poveli su „panteri“ i sa 62:57 u poslednjem periodu, propustili su priliku da mirnije završe meč, da bi posle trojke Boulina i bacanja Kara gost imao +2 pred poslednji napad domaćih.

Valinskas je promašio sa dva-tri metra, ali je Frejžer poslije ofanzivnog skoka donio produžetak FMP-u.

Međutim, u dodatnih pet minuta su „panteri“ gubili lopte, promašivali šuteve, te tri i po minuta nisu dali koš. Bilo je i -11, a onda se FMP vratio u život trojkama Frejžera i Valinskasa (86:82), da bi na dvadesetak sekundi do kraja promašili dvije trojke za potpuni priključak.

Najbolji kod FMP Železnika bio je Bo Bič sa 23 poena (7-13 iz igre) i 5 skokova, Trent Frejžer postigao je 18 poena (7-18 iz igre), 5 skokova i 3 asistencije, a Toni Kar je blistao kod Baken Bersa sa 34 poena (13-18 iz igre), 5 skokova i 9 asistencija.

Baken Bersi će igrati u grupi sa Hapoelom, Ludvigzburgom i Darušafakom.