Međedović slavio u prvom meču na Masters turniru

0

Srpski teniser Hamad Međedović plasirao se u drugo kolo Mastersa u Madridu, pošto je na startu turnira bio bolji od Amerikanca Aleksandra Kovačevića u tri seta – 4:6, 7:5, 6:4.

Ovo je prvi meč za dvadesetogodišnjeg Srbina na Masters turnirima, a do glavnog žrijeba u Madridu Hamad je stigao kroz kvalifikacije.

Meč je trajao dva časa i 22 minuta, a posle lošije igre u prvom setu, Međedović je uspio da se vrati i pronađe rešenje za još jednog kvalifikanta na turniru.

Do ključne prednosti u prvom setu Kovačević je stigao u devetom gemu i tako poveo.

U drugom setu je viđena velika borba, naročito u završnici, a do 7:5 i izjednačenja u setovima Međedović je stigao tako što je iskoristio petu set loptu.

I u odlučujućem setu je završnica bila uzbudljiva. U desetom gemu je Međedović riješio pitanje pobednika, iskoristivši treću meč loptu.

Njegov naredni rival će biti Jirži Lehecka koji je odmarao u prvom kolu.