Mladen Mikijelj

Međedović prošao u 2. kolo Mastersa u Rimu

0

Srpski teniser Hamad Međedović plasirao se u drugo kola mastersa u Rimu pošto je savladao Australijanca Alekseja Popirina rezultatom 2:0 u setovima (6:3, 6:2).

Meč je trajao sat i 16 minuta.

Međedović je posle plasmana u glavni žrijeb mastersa u italijanskoj prestonici napravio još jedan podvig i to protiv 42. tenisera svijeta.

Srbin je dobro ušao u meč i strpljivo čekao priliku za brejk koja mu se ukazala u šestom gemu što je Međedović iskoristio, da bi u nastavku iskoristio drugu set loptu i osvojio set.

Na brejk u drugom setu Međedović nije čekao drugi pošto ga je dočekao već u prvom gemu, a 121. teniser svijeta je pobjedu najavio drugim brejkom u sedmom gemu.

Na kraju je spasio brejk-loptu i iskoristio prvu priliku da ostvari pobjedu nad Popirinom.

Naredni protivnik Hameda Međedovića biće 33. teniser svijeta Španac Alehandro Davidovič Fokina.