Međedović drugu godinu zaredom u glavnom žrijebu grend slema na šljaci

0

Srpski teniser Hamad Međedović obezbijedio je plasman u glavni žrijeb Rolan Garosa, drugog grend slema sezone! Teniser iz Novog Pazara je u četvrtak na terenu „Suzan Lenglen“ u dva seta bio bolji od domaćeg predstavnika Žofrija Blankanoa.

Rezultat je bio 6:2, 6:2, a duel je trajao 80 minuta. Međedović sada čeka žrijeb za turnir u Parizu kako bi saznao ko će mu biti protivnik u prvoj rundi.

Ranije tokom nedelje u Bulonjskoj šumi, Međedović je bio bolji od Luke Puja, još jednog Francuza, kao i sunarodnika Filipa Krajinovića.

Ovo je druga godina zaredom u kojoj Hamad prolazi u glavni žrijeb Rolan Garosa. Prošle godine zasutavljen je u prvom kolu u duelu sa Ugom Delijenom. Kasnije u 2023. godini igrao je i prvo kolo Vimbldona.

Što se tiče duela sa Blankanoom, u prvom setu vidjeli smo monogo veću borbu. Dvaput se suočavao Hamad sa po jednom brejk-loptom, a tri brejka je napravio u dugim gemovima.

Kada je slomio otpor Francuza, Međedović, trenutno 134. na ATP listi, lako je osvojio drugi set za veoma lijep uspjeh.

Posle odličnog nastupa u Rimu, gdje je pošteno namučio Danila Medvedeva, nastavlja se odlična forma za 20-godišnjeg Novopazarca i ima lepo priliku da popravi plasman napravivši dobar rezultat u Francuskoj.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice  50 + 1000 besplatnih spinova + 100% bonusa na prvu uplatu, BEZ IKAKVIH USLOVA!