Bivši premijer i dugogodišnji funkcioner Demokratske partije socijalista (DPS) Duško Marković juče je javno kritikovao sopstvenu partiju zbog načina na koji je tretiran Temeljni ugovor sa Srpskom pravoslavnom crkvom. Ovo predstavlja njegov prvi otvoreni napad na bivše partijske kolege, što otvara pitanje – da li Marković dobija signal da otvori front protiv DPS-a?

Izjava je izazvala burne reakcije u političkoj javnosti, s obzirom da se do sada Marković, iako distanciran od Mila Đukanovića, nije direktno sukobljavao sa partijom kojom je decenijama rukovodio.

Politički analitičari ocjenjuju da bi ovo mogao biti uvod u finalni obračun između nekada bliskih saradnika – Duška Markovića i Mila Đukanovića.

Borba podsjeća da su razlike unutar DPS-a postale vidljive nakon gubitka vlasti 2020. godine, ali da je ovakav istup Markovića prvi put direktno uperen protiv same partije, a ne samo protiv njenog bivšeg lidera.

Tagovi