Markez nakon tri godine osvojio pol poziciju

0

Španski motociklista Mark Markez osvojio je pol poziciju pred trku za Veliku nagradu Japana na stazi Motegi.

Sjajni Španac osvojio je prvu pol poziciju poslije tri godine. I tada je bio najbrži upravo na Motegiju.

Sada je osvojio najbolju startnu poziciju u vremenu 1:55.214. Iza njega bio je Žoan Zarko sa samo 208 hiljaditih delova sekunde zaostatka, a na trećem mjestu našao se Bred Binder sa 323 hiljaditinki zaostatka.

Prvih 10 zaokružili su Maverik Vinjales, Horhe Martin, Aleš Espargaro, Džek Miler i Migel Oliveira. Aktuelni šampion Fabio Kvartararo bio je tek deveti, a Marini 10. Pol Espargaro je zauzeo 11. a Franćesko Banjaja 12. mjesto.

U Moto 2 pol poziciju osvojio je Španac Kanet, koji je postavio vrijeme 2:04.939. Bio je brži 730 hiljaditih djelova sekunde od Britanca Diksona, dok će iz prvog reda još krenuti Italijan Arbolino.

Japanac Suzuki obezbijedio je pol poziciju u Moto 3 klasi u vremenu 2:11.246. Veoma blizu bio je Britanac Ogden sa samo 322 hiljaditinke zaostatka. Njima će mjesto u prvom redu praviti još Španac Garsija.