Predsjednik NSD-a i jedan od lidera Demokratskog fronta Andrija Mandić kazao je da je primio danas načelnika Opštine Bratunac Srđana Rankića, koji je, kako je kazao, došao u Podgoricu kako bi Skupštini Crne Gore donio obiman materijal vezan za poništenje rezolucije o Srebrenici.
“Taj akt je nanio veliku štetu srpskom narodu, naročito iz ovog kraja”, napisao je Mandić.
On tvrdi da visoki predstavnik međunarodne zajednice Valentin Incko, ne bi mogao zloupotrijebiti ovlašćenja i donijeti zakon o kažnjavanju građana Bosne i Hercegovine da nije bilo pomenute rezolucije u Skupštini Crne Gore.
“Ona je, na sramotu naše Crne Gore, pokrenula najnoviji antisrpski talas u regionu. Istovremeno, pomenuta Rezolucija je ponizila sve naše srpske žrtve iz rata u BiH. Bratunac je mjesto gdje su Srbi pretrpjeli stravična stradanja. Ljudi sa tih prostora najbolje znaju šta se dešavalo u teškom ratnom vremenu”, objavio je Mandić na Twitter-u.
Primio sam danas načelnika Opštine Bratunac, gospodina Srđana Rankića. On je došao u Podgoricu kako bi Skupštini Crne Gore donio obiman materijal vezan za poništenje rezolucije o Srebrenici. Onog akta koji je nanio veliku štetu srpskom narodu, naročito iz ovog kraja. 1/3 pic.twitter.com/JZ1iYcHi13
— Andrija Mandić (@AndrijaMandicDF) July 26, 2021
Istovremeno, pomenuta rezolucija je ponizila sve naše srpske žrtve iz rata u BiH. Bratunac je mjesto gdje su Srbi pretrpjeli stravična stradanja. Ljudi sa tih prostora najbolje znaju šta se dešavalo u teškom ratnom vremenu. 3/3
— Andrija Mandić (@AndrijaMandicDF) July 26, 2021
