Koalicija Za budućnost Herceg Novog i Boke održala je završni skup u Herceg Novom u susret lokalnim izborima 9. maja, sa koga je poručeno da Novi može i mora bolje, da je naša koalicija kroz saradnju sa partnerima iz Srbije i regiona stvorila mogućnost da ova turistička sezona bude uspješna, kao i da se kroz ta partnerstva regulišu problemi koji se godinama ne rešavaju, a koji muče građane naše opštine. Takođe, poručeno je da je Herceg Novi srpski grad i da ne postoji privilegija i fotelja zbog koje bi naša koalicija izdala grobove naših predaka i uništila budućnost naše djece.
Nosilac liste koalicije ,,Za budućnost Herceg Novog i Boke’’ Ivan Otović kazao je da ova koalicija ,,ne obećava, nego radi’’.
,,Prethodnih dana smo pokazali da naš rad daje rezultate, razgovarali smo sa čelnim ljudima turističkih organizacija Beograda i Zapadne Srbije, dobili uvjeravanja da će turisti iz toga dijela Srbije, kao i iz Republike Srpske doći u Herceg Novi’’, rekao je Otović.
On je poručio da je ova koalicija ponosna na naše istorijsko nasleđe i zbog toga što smo dio jedinstvenog srpskog naroda, da pričamo srpski jezik u srpskom Herceg Novom.
,,To ne znači da ne želimo saradnju sa drugima, nego da ne damo na sebe’’, kazao je Otović.
,,Ako je Herceg Novi srpski grad, a jeste, ako je Herceg Novi grad u kome su otpočele litije, na primorju, u Zelenici, ako je Herceg Novi utemeljen u vjeri, onda je prirodno da Herceg Novi odabere takve predstavnike- da izaberu Ivana Otovića i njegov tim iz koalicije ,,Za budućnost Herceg Novog i Boke’’ zato što je ona uradila najviše na privlačenju turista, a ovaj grad živi od turizma. Naša delegacija je bila u Beogradu, Novom Sadu, Milan Knežević i ljudi iz koalicije su razgovarali sa prijateljima iz Moskve i dobili čvrsta uvjeravanja da će uraditi ono što je u njihovoj moći da dobijemo redovne letove, da se ljudi vrate u Herceg Novi, da imamo pune plaže i hotele. Nastavićemo i narednih dana da radimo kako bi ovdje normalno profunkcionisao život’’, poručio je Andrija Mandić, predsjednik NSD i jedan od lidera DF.
On je kazao da će izvršiti pritisak na policiju Crne Gore da se zaustave ,,one kolone koje imaju za krajnji cilj da unište turizam ove godine u Crnoj Gori’’.
,,Vlada je dužna da obezbijedi da nema nikavih protesta na primorju, jer ovdje treba da se zarađuje, da se zaposle naša djeca, da se obezbijede plate i to možemo da uradimo i odgovornost je na vladi da to omogući’’, rekao je Mandić.
Predsjednik DNP i jedan od lidera DF, Milan Knežević, kazao je da je Herceg Novi svih godina tame i okupacije bio simbol otpora, čiji barjak DPS i Milo Đukanović nikada nisu mogli skinuti sa vaših svetih zidina.
,,Uzdignuta čela, gledajući vas u oči, zajedno sa liderima DF i naše koalicije mogu da vam poručim da Herceg Novi neraskidivo stoji uz ideologiju, izvorni program i naše ljudske principe, kojih se nismo odrekli ni u trenucima kada je bilo najteže. Mi nismo nikad izdali, mi smo sve vrijeme znali i ko smo i šta smo, da smo Srbi, da idemo u Srpsku pravoslavnu crkvu, da je naš patrijarh Porfirije, da govorimo srpskim jezikom i da ne postoji ta fotelja i privilegija zbog koje bismo izdali grobove naših predaka i uništili budućnost naše djece“, poručio je Knežević.
Jovan Mićunović je kazao da je naša koalicija vodila pozitivnu kampanju i zato je mogla da se koncentriše na one teme koje su od vitalnog značaja za Herceg Novi.
,,Zato smo istakli naš najjači adut, a to je – kvalitet. Nudili smo konkretna rešenja, naročito u domenu turizma. Evidentno je da su sastanci sa Morskim dobrom, TO Beograd, čelnicima Novog Sada, nešto što je pokazatelj da se uočava koji je problem kada je u pitanju turizam, a vezano za sezonu koja nam predstoji, ali smo učinili i iskorake ka unapređenju zimske sezone, što je od ključnog značaja. Mi ne pričamo bajke, ne obećavamo kule i gradove, ono što može naša koalicija da garantuje je žestok rad i stručni ljudi na svim pozicijama i siguran rezultat“, poručio je Mićunović.
Funkcioner SNP i kandidat za odbornika koalicije Za budućnost Herceg Novog i Boke, Stevo Vlaović, kazao je da je 30. avgusta bio istorijski dan za Crnu Goru, i da imamo obavezu da tu istorijsku pobjedu ostvarimo i u Herceg Novom.
,,Imamo obavezu da svetionik slobode i ovaj put obasja Herceg Novi i da naši sugrađani dobiju sposobnu, časnu i poštenu vlast“, kazao je Vlaović.
Milja Vitorović, kandidatkinja za odbornicu koalicije i funkcionerka DNP, rekla je da nam se nakon pobjede 9. maja pruža prilika da riješimo krucijalne projekte, kao što su raskidanje privatizacionog ugovora bivše vojne bolnice Meljine, i stavljanje iste u jedinstveni zdravstveni sistem Crne Gore, izgradnja škole u Igalu, rešavanje problema Instituta Igalo, zadržavanjem istog u državno vlasništvo i podizanjem standarda zaposlenih shodno njihovom uloženom radu, izgradnja sanitarne deponije, zaštita prirodnih dobara.
Kandidatkinja za odbornicu koalicije i funkcionerka SNP, Marija Pavlović, kazala je da mlade snage moraju biti više uključene u društveni život.
,,Mladi ljudi su ti koji donose neophodnu energiju za oporavak našeg grada’’, rekla je Pavlović.

