Mančester siti uz pomoć Fodena u 90. minutu do pobjede nad Borusijom

0

Mančester siti je nekako iščupao pobjedu protiv Borusije Dortmunda. Na Etihadu je bilo 2:1 za ekipu Pepa Gvardiole.

Siti je bio bolji u prvom poluvremenu na Etihadu. Ipak, to nije bilo toliko ubjedljivo koliko se to možda i očekivalo.

Već iz prve šanse “građani“ su stigli do gola. Strijelac je bio De Brujne, nakon odlične akcije, u 19. minutu meča.

Gvardiolina ekipa strpljivo je gradila svoje napade, ali je Dortmund u 37. mogao da izjednači.

Tačnije izjednačio je, ali je sudija poništio taj pogodak zbog navodnog faula nad golmanom.

Početkom nastavka Haland je ozbiljno zaprijetio, ali je Ederson bio siguran.

Obje ekipe dosta strpljivo su igrale. Igra se najviše odvijala između dva šesnaesterca, a Siti je u 65. preko Fodena i 76. preko De Brujnea mogao da dođe do velikih 2:0.

Domaći nijesu uspjeli da postignu gol, ali je zato jeste Dortmund. Haland je u 84. minutu proigrao Rojsa koji je poravnao rezultat!

Međutim, njemački sastav nije uspio da sačuva pozitivan rezultat. U posljednjem minutu regularnog toka domaćin je preko Fodena, a na asistenciju Gundogana, stigao do pobjede od 2:1.

Uzvratni meč u Njemačkoj na programu je 14. aprila.