Maksimalan poraz Kolakovićevih izabranika od Brazila

0

Nisu Brazilci više ekipa sa druge planete, kao što je to nekada bilo. Ali su i dalje jaka odbojkaška sila! Čak tri poraza vezali su u Ligi nacija, a onda su danas istresli sav bijes na odbojkašima Srbije 3:0 (25:18, 26:24, 25:17).

Djelovalo je na prethodnim utakmicama da su Bruno i drugari ranjivi, ali protiv Kolakovićevih izabranika nisu pokazali mnogo mana. „Orlovi” su imali priliku da osvoje drugi set, ali je taj period okončan sa dvije greške Meljanca. U trećem činu više nije bilo ravnopravne borbe, već su protivnici potvrdili klasu kao i u uvodnom periodu.

Poslije ove utakmice Karioke imaju skor 3-3, a „plava četa”, koja je vezala treći neuspjeh 2-4.

Jedini dvocifreni u poraženom sastavu bio je Nikola Meljanac sa 14 poena. Iako je bio najbolji poenter Srbije, napravio je i veliki broj grešaka. Milan Katić je brojao do sedam, a Pavle Perić do šest. Nemanja Mašulović ja završio utakmicu sa pet poena, a Petar Krsmanović sa četiri. Kod pobjednika izdvojio se sa 14 poena Rikardo Lukareli.

Najavio je Kolaković da će danas priliku pružiti mlađim igračima. Iskusna postava je odigrala veći dio utakmice sa SAD, a i dalje nisu svi stariji spremni da odigraju dan za danom na visokom nivou… Oni će vjerovatno na teren sa većom minutažom u dve najvažnije utakmice ove nedjelje sa Kanadom i Australijom. Protiv Karioka je na poziciji dzača počeo dečko koji nosi dres Spartaka iz Subotice Andrija Vulikić. Sa njim u dijagonali igrao je Nikola Meljanac, takođe odbojkaš koji još nema inostrano iskustvo. Nemanja Mašulović i Petar Krsmanović su bili tandem srednjih blokera, na prijemu su bili Pavle Perić i Miran Kujundžić, dok je libero bio Lazar Koprivica.

Sigurno da je u postavi bilo igrača kojima se ispunio san da igraju sa odbojkaškom silom kakva je Brazil. Ali, dok su oni bili u prvom setu očarani rivalom, na semaforu je već stajalo 20:10. Malo su tada Karioke popustile, pa je Srbija smanjila ogroman zaostatak. Ništa više od toga nije ni moglo da se desi. Bili su u svim elementima bolji, predvodio ih je raspoložen Lukareli i sasvim zasluženo su imali vođstvo u setovima.

U nastavku su „orlovi”  odigrali opuštenije jer su shvatili da na ovom susretu baš ništa ne mogu da izgube. Mogli su samo da dobiju veliko iskustvo, koje će značiti za neke mečeve u budućnosti. Vodili su izjednačenu bitku, čak došli i do set lopte, ali su dvije greške neiskusnog Meljanca prevagnule na stranu rivala.

Nije više Srbija imala snage da se nosi sa Brazilom u trećem setu. Vrlo lako su se rivali prošetali do maksimalne pobjede.

U narednom kolu Kolakovićevi izabranici igraju u petak od 12.30 sati sa Kanadom, a drugu sedmicu zatvaraju u nedjelju u istom terminu duelom sa Australijom.