Mađari šokirali i Njemce, Raspadori poslao Engleze u B diviziju

0

Fantastičan pogodak u režiji Adama Salaija srušio je Njemačku usred Lajpciga.

Mađarska je sa gostujućeg terena, van svih očekivanja, odnijela trijumf minimalnim rezultatom 1:0 (1:0).

Korner je u 17. minutu izveo Soboslai, a Salai je u stilu Zinedina Zidana matirao Ter Štegena za ispostaviće se konačnih 0:1.

Valja istaći da je za Mađarsku debitovao rođeni Vrbašanin Miloš Kerkez, koji se odlučio za tu reprezentaciju umjesto Srbije.

Stvarali su Njemci šanse do kraja meča, imali više loptu u svojim nogama, ali to nije bilo dovoljno da se dođe ni do remija.

Mađarima je ovo treći veliki skalp Ligi nacija ove sezone, poslije dva trijumfa nad Englezima (1:0 i 4:0).

Italija je u istoj grupi savladala Englesku (1:0), pa će poslednje kolo odlučiti o učesniku plej-ofa A divizije Lige nacija.

Italijani su pogotkom u 68. minutu stigli do pobjede i poslali Engleze u B diviziju!

Sjajno je Bonući uposlio Raspadorija, koji nije imao problema da matira golmana Poupa. Prvo poluvrijeme nije bilo obilježeno uzbuđenjima, za razliku od drugog gdje smo imali par konkretnih prilika na obje strane. Englezi su neposredno poslije primljenog gola mogli da poravnaju rezultat preko Kejna, ali je njegov udarac zaustavio Donaruma.

Pred poslednje kolo, Mađari su neočekivano na čelu sa 10 bodova, Italija se nalazi na drugom mjestu sa osam bodova i u ponedjeljak će ove dvije selekcije na Apeninama odlčiti ko će na finalni turnir Lige nacija. Njemačka je ostala na trećoj poziciji sa šest bodova, a Englezi imaju samo dva.