Lukić pogodio za četvrtfinale: Vaterpolisti Srbije granitnom odbranom slomili Australiju

0

Vaterpolisti Srbije su pobjedom nad Australijom 6:5 (1:1, 2:2, 2:2, 1:0) u drugom kolu Svjetskog prvenstva u Mađarskoj obezbijedili prvo mjesto u D grupi i plasman u četvrtfinale.

Za razliku od prvog meča u Segedinu sa Sjedinjenim Američkim Državama (17:13), utakmica je bila tvrda. Izabranici Dejana Savića su diktirali tempo do finiša treće četvrtine, dozvolili „kengurima“ samo jedno vođstvo (2:1). Odbrana je bila na mnogo višem nivou nego protiv „Jenkija“, uspjeli su da se odbrane Branislav Mitrović i drugovi čak i sa dva igrača manje i upravo je ta igra u defanzivi donijela prevagu, jer Australijanci poslednjih devet minuta i 38 sekundi nisu uspjeli da zatresu mrežu. Međutim, škripalo je u napadu. Nesvojstveno njemu, Dušan Mandić je promašio peterac pri rezultatu 2:2, Strahinja Rašović je sredinom poslednjeg perioda promašio zicer u kontri kod 5:5. Savić je jasno na tajm-autu rekao da nije zadovoljan protokom lopte i izborom šuteva.

“Oziji” su golovima Pauera i Edvardsa preokrenuli na 5:4 u pretposlednjem minutu treće dionice. Ispostavilo se da je to sve što se tiče Australijanaca u napadu, jer je odbrana, na čelu sa mladim Lazarom Dobožanovom, koji je među stative stao nakon poluvremena, bila na visini zadatka. U sledećem napadu je Radomir Drašović vratio stvari na nulu (5:5) pred odlučujuću četvrtinu.

Nikola Lukić je na tri minuta i 18 sekundi do kraja, šutem kao iz praćke prekinuo seriju promašaja i donio, ispostaviće se, Srbiji pobjedu vrijednu četvrtfinala.

Poslednji meč u grupnoj fazi, vaterpolisti Srbije će igrati sa Kazahstanom u subotu od 18 sati.

SRBIJA – AUSTRALIJA 6:5 (1:1, 2:2, 2:2, 1:0)

Bazen: „Seged Tisavirag” u Segedinu. Gledalaca: 600. Sudije: Kolombo (Italija) i Pordomingo (Španija). Igrač više: Srbija 9 (3), Australija 9 (1). Dva igrača više: Srbije 1 (0), Australija 1 (0). Peterci: Srbija 2 (1).

SRBIJA: Dobožanov, Mandić 2 (1), Subotić, Ranđelović, Lazić, Vico, S. Rašović, Lukić 2, Jakšić 1, Radulović, Drašović 1, V. Rašović, Mitrović.

AUSTRALIJA: Porter, Marsden, Ford 1, Negus, Pauer 2, Mekdženet, Paviljar, Holden, Tauzend, Put, Pot, Edvards 2, Hedžs.