Ono što je juče najavljeno iz Španije, danas je ozvaničeno.
Luis Enrike više nije selektor „crvene furije“. Došlo je do sporazumnog raskida saradnje pošto je Španija u osmini finala Svjetskog šampionata poražena poslije izvođenja penala od Maroka.
Poznati stručnjak je na klupu Španije sjeo 2018. godine poslije Svjetskog prvenstva u Rusiji. Na Evropskom prvenstvu prošle godine je poražen u polufinalu od Italije takođe nakon penala.
Novi selektor Španije je Luis de la Fuente. On je bio selektor omladinske, mlade i olimpijske reprezentacije države sa Pirineja.
