Mladen Mikijelj

Ludnica u Boliviji: Pet golova, dva crvena i 40 minuta nadoknade

0

U 6. kolu bolivijskog prvenstva sastali su se Palmaflor i Bluming, a domaći tim je na kraju slavio rezultatom 3:2 nakon prave ludnice koja je uslijedila u nadoknadi.

Palmaflor je u 82. minutu vodio sa 2:0 i kada se mislilo da je sve riješeno, ono pravo je tek uslijedilo.

Rodigrez je smanjio rezultat u 86. minutu, a pomoćni sudija je pokazao da će se igrati još dodatnih 40 minuta.

U toj nadoknadi viđena je prava ludnica, pošto je isključen fudbaler gostiju Menaćo zbog gaženja protivničkog golmana, ali su ipak uspjeli da izjednače u 28. minutu nadoknade.

Četiri minuta  kasnije Bluming je ostao i bez Bekera zbog neopreznog starta, a tada nije bilo ralno da sačuvaju makar bod.

Spektakl je kompletirao dvostruki strijelac Kanete u 38. minutu nadoknade, pošto je postigao i vodeći gol za svoj tim.

Meč je obilježila i jaka kiša koja je natopila teren, pa su uslovi za igru bili praktično na ivici regularnosti.

Palmaflor je ovom pobjedom došao do 3. mjesta na tabeli sa 12 bodova, šetiri manje od prvoplasiranog tima, dok je Bluming upisao peti vezani poraz i trenuto su posljednjeplasirani sa samo jednim bodom.