Lud meč u Bernu: Zvezda na pragu Lige šampiona

0

JANG BOJS – CRVENA ZVEZDA 2:2
(Asale 7, Oro 76 penal – Degenek 18, Garsija 46)

Mogla je Crvena zvezda da pobijedi večeras u Švajcarskoj. Mogla je i da izgubi. U frenetičnom meču, prepunom šansi i dobrog fudbala, srpski šampion je odigrao sa Jang Bojsima 2:2. I reklo bi se da je uzeo ono po šta je došao.

Svakako da Zvezda može da bude zadovoljnija rezultatom nego Jang Bojs. U većem dijelu meča se nije osjetilo da je Zvezda gost kojem je prognozirana uloga autsajdera. Što zbog sjajne podrške oko 5.000 navijača, što zbog igre koje je na mahove bila odlična. Djeluje da Zvezda nije slabiji tim od Jang Bojsa. I da će to pokazati kao domaćin u grotlu Marakane sledećeg utorka. Pa neka bude kao prije 15 godina, kada je posle 2:2 u Bernu, Jang Bojs deklasiran sa 3:0 na našem najvećem stadionu…

Posle 90 minuta u Bernu, utisak je da su Švajcarci mnogo brza, opasna i konkretna ekipa. Utisak je i da Zvezda nije lošija i da može mnogo bolje na Marakani. A najbitniji utisak je da u Beograd nosi kapital od dva gola u gostima. Prvim poluvremenom dvomeča, može da bude zadovoljnija Zvezda.