Liga šampiona: Strašan remi i Minhenu

0

Sve je prštalo u titanskom sudaru Bajern Minhena i Real Madrida, a na kraju nije bilo pobjednika – 2:2. Dokaz da će nakon dobrog meča u Bavarskoj, tek da pršti u glavnom gradu Španije.

Gosti su poveli preko Vinisijusa u prvom poluvremenu, Bajerna u rasponu od pet minuta preokrenuo golovima Sanea i Kejna u nastavku, da bi tačku na odličnu partiju stavio Vinisijus drugim pogotkom na utakmici.

Očekivano je Bajern Minhen preuzeo posjed i već u prvom minutu zaprijetio preko Liroja Sanea čiji udarac je uspio da ukroti Andrej Lunjin. Samo šest minuta kasnije opet je pomenuti reprezentativac Njemačke šutirao, ali je ovoga puta bio neprecizan – poslao je loptu preko gola.

U 20. minutu španski velikan je počeo da se oslobađa pritiska, a u 24. minutu poveo preko Vinisijusa Žuniora na asistenciju Tonija Krosa. Prekaljeni njemački vezista je sa 45 metara od protivničkog gola primijetio da je protivnički štoper Kim Min-Jae “nasjeo” na lažno kretanje Brazilca, kasnio je u korekciji i Erik Dajer, što je bio znak Krosu da magičnom loptom “pocijepa” odbranu Bavaraca – poslastica za superbrzog Vinisijusa koji rutinski gura loptu pored nemoćnog Manuela Nojera. Popularni Vini jedini je igrač koji je od početka sezone Lige šampiona 2021/22 direktno učestvovao u 30 golova – 15 pogodaka i isto toliko asistencija.

Do kraja poluvremena samo jedna prilika vrijedna pomena – slobodan udarac sa 20 metara koji je izveo Hari Kejn. Snanžno je reprezentativac Engleske šutirao u uglao golmana Lunjina, ali je lopta prohujala pored stative i samo izmamila uzdahe na Alijanc areni.

U nastavku je prvu veliku šansu imao Real Madrid, kombinovali su Vinisijus Žunior, Džud Belingem i Toni Kros, Njemac šutirao, ali je Nojer vrhunskog paradom zaustavio pokušaj sunarodnika.

Samo 120 sekundi kasnije Bajern Minhen stiže do izjednačenja preko svog najopasnijeg fudbalera – Liroja Sanea. Hitronogi ofanzivac krupnim koracima ušao u šesnasterac gostiju, Ferlan Mendi neodlučno oklijevao, a to je bio znak Saneu da uputi neodbranjivu strijelu u prvi ugao nemoćnog Lunjina – 1:1.

Proključala je Alijanc arena, Bajern bio u naletu i stigao do totalnog preokreta u 57. minutu – pogodio je Hari Kejn sa bijele tačke. Prethodio je čist prekršaj Lukasa Vaskeza nad Džamalom Musijalom – francuski arbitar Klermon Turpan odmah pokazao na kreč i nije pogriješio. Rutinski je Englez “izradio” Ukrajinca…

Rasplamsala se borba u srcu Bavarske, jer je i Real Madrid zaigrao svoj najbolji fudbal, ali je dvije izgledne šanse promašio Vinisijus Žunior, kod prve je bio i vrlo sebičan, te nije ispoštovao Džuda Belingema na drugoj stativi. Ipak, temperamentni Brazilac je bio heroj Madriđana jer je u 82. minutu preuzeo odgovornost sa bijele tačke nakon što je Kim Min–Jae srušio u kaznenom prostoru Rodriga. Vini je rutinski nadmašio prekaljenog Nojera…

I sjutra evropski fudbal u Njemačkoj, igraće drugi polufinalni par Lige šampiona: Borusija Dortmund – Pariz Sen Žermen.