Lejkersi se održali u životu: Jokićev tripl-dabl nije pomogao Denveru da izbjegne poraz (VIDEO)

0

Košarkaši Denver Nagetsa izgubili su od Los Anđeles Lejkersa, 119:108, četvrtu utakmicu prve runde plej-ofa Zapadne konferencije.

Lejkersi su uspjeli da smanje na 3-1 u seriji, koja se sada vraća u Denver gdje će Nikola Jokić i saigrači imati drugu meč loptu.

Džoker je odigrao sjajnu utakmicu, upisao je tripl-dabl, ali ovoga puta nije bilo mnogo raspoloženih u timu i Nagetsi nisu uspjeli da preokrenu.

Jokić je utakmicu završio sa 33 poena, 14 skokova, 14 asistencija, iz igre je šutirao 10-20, a sa linije za slobodna bacanja 11-11.

Marej je podbacio šutirajući iz igre 9-23, dok je Gordon imao 3-7. Takođe, nikakav doprinos klupe nisu imali aktuelni šampioni.

Kod Lejkersa su na nivou bili- Lebron Džejms i Entoni Dejvis.

Džejms je postigao30 poena, pet skokova i četiri asistencije, a Dejvis 25 poena, 23 skoka i šest asistencija.

Odlično su odigrali i Dianđelo Rasel, odnosno Ostin Rivs, ubacivši obojica po 21 poen.

“Copy-paste” tako bi moglo ukratko da se opiše prvo poluvreme četvrte utakmice plej-of serije između Los Anđeles Lejkersa i Denver Nagetsa.

Kao i tokom prvog, drugog i trećeg okršaja, i u četvrtom je ekipa Lejkersa imala prednost posle 24 minuta igre. Izabranici Darvina Hema su kontrolisali utakmicu, a na poluvremenu su imali +13, 61:48.

Jokić je imao 15 poena, osam skokova i šest asistencija, dok je kod Lejkersa najefikasniji bio Dejvis sa 17 poena i 11 skokova.

Očekivao se odgovor Denvera u trećoj četvrtini, kao što je slučaj bio u prethodnim utakmicama, međutim, nije se dogodio u mjeri u kojoj je bilo potrebno.

Odigrala je ekipa Majka Melouna nešto bolje, ali se zaostatak nije mnogo istopio, te su Lejkersi imali +11 pred poslednjih 12 minuta igre.

Aktuelni šampioni jednostavno nisu bili u ritmu i kada su Lejkersi otišli na +19 bilo je jasno da će uslediti prvi poraz (106:87). Denver je do kraja uspio samo da ublaži poraz.

Sledeća utakmica igra se u noći između ponedjeljka i utorka u 4.00.