Tzv. visoki predstavnik u BiH Kristijan Šmit smatra da će biti teško postići iskorak u zahtjevu Njemačke da Beograd prizna kosovsku nezavisnost, što je uslov za ulazak Srbije u EU, i kao posmatrač misli da bi postepeno usaglašavanje imalo smisla.

-Iskorak će biti teško postići. I kao posmatrač mislim da bi postepeno usaglašavanje imalo smisla. Što se tiče priznavanja Kosova, koje nije priznalo ni pet članica EU, to bi za mene u svakom slučaju značilo omogućavanje pragmatične saradnje između dvije države, Kosova i Srbije- kaže Šmit u opširnom intervjuu za Dojče vele.

(Tanjug)

Tagovi