Lautaro riješio derbi Dela Madonina

0

U jednom od najvećih gradskih derbija u Evropi i na svijetu između Intera i Milana zaslužno su slavili Neroazuri. Utakmica na stadionu „Đezepe Meaca“ završena je rezultatom 1:0 za Inter. Bio je to 235. derbi Dela Madonina. Junak meča bio je Lautaro Martinez.

Počelo je dobro prilikom Argentinca, ali je izvanredno reagovao golman Rosonera Ćiprijan Tatarušanu. Međutim, u 34. minutu nije mogao ništa: prekid je izveo Hakan Čalhanoglu, a Lautaro udarcem glavom matirao odbranu Milana.

Bio je to njegov 12. pogodak u Seriji A ove sezone, ukupno sedmi gol u karijeri protiv gradskog rivala.

Inter je bio mnogo bolji tokom prvih 45 minuta, odnos šuteva prema golu bio je 9:0. Igrači Milana potpuno su razočarali u tom periodu igre.

Konačno se se probudili u završnici meča. Prvi šut zabIlježen je u 58. minutu, a onda su još nekolikom puta pokušali da dođu bar do izjednačenja, ali bez uspjeha.

To je sedmi uzastopni meč za ekipu Milana bz pobjede u svim takmičenjima, a treći vezani poraz. Inter je ovom pobjedom zadržao drugo mjesto, ali ima čak 13 manje od vodećeg Napolija. Milan je tek šesti sa 38 bodova, koliko imaju i Atalanta i Lacio na četvtom i petom mjestu.

Ranije tokom dana Napoli bio je ubjedljiv u gostima protiv Specije.

Rezultati: subota: Kremoneze – Leće 0:2 (0:0) /Baširoto 58, Strefeza 69/, Roma – Empoli 2:0 (2:0) /Ibanjes 2, Ejbraham 6/, Sasuolo – Atalanta 1:0 (0:0) /Lorient 55/, Specija – Napoli 0:3 (0:0) /Kvaraskelija 47p, Osimen 68, 73/, Torino – Udineze 1:0 (0:0) /Karamo 49/, Fiorentina – Bolonja 1:2 (1:1) /Saponara 19 – Orsolini 14, Poš 47/, 20.45: Inter – Milan 1:0 (1:0) /Martinez 34/; ponedjeljak od 18.30: Verona – Lacio, 20.45: Monca – Sampdorija; utorak od 20.45: Salernitana – Juventus.