Mladen Mikijelj

Lajović pobijedio Sonega za drugo kolo Rima

0

Dušan Lajović je pobijedio domaćeg predstavnika Lorenca Sonega rezultatom 2-1, po setovima 6:3, 6:7 (5), 6:3 za dva časa i 31 minut igre na mastersu u Rimu.

Srpski reprezentativac će se u drugom kolu sastati sa 19. teniserom svijeta Sebastijanom Baezom iz Argentine.

Lajović, trenutno 64. igrač sveta, je u drugom gemu prvog seta oduzeo servis 17 mesta bolje plasiranom rivalu i odličnim servisom sve do poslednjeg gema održavao je prednost. Sonego je u devetom gemu došao do prve brejk šanse, ali je iskusni Srbin vezao tri poena za 1-0 u setovima.

Duci, kome je bekhend paralela sjajno funkcionisala u većem dijelu meča, ponovo je oduzeo servis Italijanu za 2:1 u drugom setu, ali je u šestom gemu stao i Sonego je bez izgubljenog poena ribrejkom izjednačio na 3:3. Lajović je u sledećem gemu imao tri šanse da po drugi put u setu dođe do brejka, međutim, nije uspeo, a potom je tražio medicinski tajm aut zbog problema sa zglobom desne noge.

Srpski teniser je usledećem gemu spasao dve vezane brejk lopte, potom kod rezultata 5:5 nije iskoristio jednu da oduzme servis, pa u tajbrejku nije bio na nivou. Sonego je poveo sa 5:1 i 6:2, Duci je spasao četiri set lope, ali ne i petu.

Sedmi i osmi gem bili su odlučujući u trećem setu. Lajović je najprije spasio jedinu brejk loptu kod rezultata 3:3, a potom odigrao sjajno za ključni brejk i 5:3.

U petak takmičenje u Rimu počinje Novak Đoković, a na terenu će biti i Miomir Kecmanović koga očekuje težak ispit.