La Liga: Sosijedad i Viljareal sigurni

0

Fudbaleri Viljareala su bili bolji od Osasune 3:0 u 26. kolu La Lige. Čukvueze je u 14. minutu donio prednost gostima, nakon dodavanja Pedrase, a istom igraču je četiri minuta kasnije poništen drugi gol zbog ofsajda.

Tačku na meč stavio je Morales golovima u 85. i trećem minutu sudijske nadoknade, a Viljareal nakon te pobjede ima 41 bod na šestoj poziciji. Srpski reprezentativac Darko Brašanac je u 68. minutu uzdrmao prečku gostujućeg gola. Osasuna je deveta sa 34 boda.

U drugom meču igranom od 16.15 časova Real Sosijedad je sa 2:0 slomio Elče pred svojim navijačima. Kubo je pogotkom u 48. minutu doneo prednost svom timu, dok je Barenečea u 90. postavio konačan rezultat i sada Real Sosijedad ima 48 bodova na četvrtom mjestu na tabeli, a slijedi mu gostovanje Viljarealu. Elče je zakucan za začelje tabele sa 13 bodova i u narednom kolu dočekuju Barselonu.

Rezultati 26. kola Primere – petak: Valjadolid – Atletik Bilbao 1:3 (0:1) /Larin 74 – Martinez 30, Guruzeta 57, Vesga 78pen/, subota: Almerija – Kadiz 1:1 (0:0) /Melero 90+6 pen – Marti 49/, Rajo Valjekano – Đirona 2:2 (2:1) /Palazon 23, Treho 34 – Cigankov 29, 52/, Espanjol – Selta 1:3 (0:2) /Gragera 82 – Veiga 26, Aspas 45p, Perez 82/, Atletiko Madrid – Valensija 3:0 (1:0) /Grizman 23, Karasko 49, Lemar 67/, nedjelja: Betis – Majorka 1:0 (0:0) /Iglesijas 48/, Osasuna – Viljareal 0:3 (0:1) /Čukvueze 14, Morales 85, 90+3/, Sosijedad – Elče 2:0 (0:0) /Kubo 48, Barenečea 90/, 18.30: Hetafe – Sevilja, 21: Barselona – Real Madrid.