Kvaratskelia vodio Gruziju do B divizije Lige nacija

0

U direktnom duelu za prvo mjesto u grupi C4 Lige nacija i plasman u viši rang, kao i baraž za naredno Evropsko prvenstvo, Gruzija je nokautirala Sjevernu Makedoniju 2:0 (1:0).

Gosti su bili bolji rival u prvih pola sata, tri puta je morao da interveniše golman Valensije, Giorgi Mamardašvili. Ipak, domaći su poveli iz drugog šuta na gol. U 35. minutu je Giorgi Aburjania primio nisku loptu na rubu šestnaesterca i uputio dobar udarac u desne rašlje. Stole Dimitrievski je refleksnom obranom izbacio loptu u korner. Čuvar mreže Sjeverne Makedonije je samo odložio kapitulaciju. Gruzinu su kombinovali nakon kornera, njihov najbolji igrač Kviča Kvaratskelija je raspalio iskosa po lopti koja je pogodila Bojana Mijovskog i završila u mreži. Odbrana gostiju je loše reagovala i u 64. minutu, Budu Zivzivadze se stuštio sa centra ka golu, nesebično asistirao Kvaratskeliji, a prvotimac Napolija nije propustio zicer (2:0). Nije to bio posledni kiks defanzivaca Sjeverne Makedonije. Nakon jednog jednog u 71. minutu, Budu Zivzivadze je ponovo sam krenuo ka golu, ali je izgubio dah i neprecizno šutirao.

Izabranici Vilija Sanjola su u ovom ciklusu dva puta savladali Sjevernu Makedoniju, uz ukupno gol razliku 5:0, tako da sasvim zasluženo idu u viši rang.

Od 18 sati su u ligi D igrali Estonija i Malta 2:1 (1:0). Domaći su poveli pogotkom Rauna Sapinena iz jedanaesterca u nadoknadi vremena prvog poluvremena. Gosti, koji su od 44. minuta igrali sa igračem manje zbog direktnog crvenog kartona Borga su izjednačila takođe sa bijele tačke u 51. minutu preko Tedija Teume. Sudija Zibert je odluku donio nakon kosultacije sa VAR sobom, odakle je Njemačkom arbitru singalizorano da je bilo igranja rukom u šesnaestercu domaćih. Estonci su ipak do tri boda i plasmana u C diviziju došli u 86. minutu, kada je mrežu zatresao Anier.