Premijer privremenih institucija u Prištini Aljbin Kurti zamolio je Srbe sa Kosmeta da ne potpadaju pod uticaj autoritarnog režima u Beogradu i da imaju više povjerenja u Vladu tzv. Kosova.
– Njih ne zanimaju prava i dobrobit Srba na Kosovu. Oni pokušavaju da destabilizuju Kosovo u njihove izborne svrhe, a možda i interese nekih velikih ratnohuškačkih sila. Zato vas pozivam, dragi građani, da sačuvate mir i imate više povjerenja u vladu Kosova- kazao je Kurti na srpskom jeziku.
On je istakao da je posvećen unapređenju prava i blagostanja svih građana bez obzira na vjersku ili etničku pripadnost.

Mnogo si zla ucinio da bi ti Srbi vjerovali !.
Gnjido jedna nekulturna, teroristicka !.