Kuglica stala na crveno-bijelo: Zvezda izabrala Partizan u polufinalu

0

Opet drama, opet neizvjesnost do poslednjeg sekunda, ali ovog puta sa drugačijim krajem! Crvena zvezda je posle završnice za infarkt revanširala Partizanu za poraz u finalu Kupa Radivoja Koraća i sa tesnih 70:68 najvjerovatnije odredila protivnika u polufinalu plej-ofa. To će gotovo izvjesno biti upravo Partizan.

Baš kao i prije dvije sedmice i ovog puta se sve rješavalo u zaključnih minut i po. I opet je Crvena zvezda u dva navrata ispustila svoje prilike da ranije prelomi utakmicu i revanšira se za bolan poraz sa, očigledno, produženim efektom. Posle važnih pogodaka Džoa Reglanda uz faul Radeta Zagorca i dodatno slobodno bacanje, uslijedio je hladan tuš… Prvo je na ulaz u dva minuta prije kraja Džok Lendejl vratio film na susret iz Čaira i pogodio trojku, da bi ga nedugo zatim ispratio inspirisani Ognjen Jaramaz. Koliko je perspektivnom momku značio ovaj pogodak vidjelo se kroz njegovu proslavu u momentu kada je Milan Tomić uzeo minut odmora. Partizan je od četiri poena minusa (62:66) stigao do tri poena viška na 57 sekundi prije konačnog zvuka sirene.

Ali, kuglica je ovog puta ipak pala na crveno. I to u haotičnoj završnici! Prvo je Regland bio siguran u novom prodoru na koš, da bi iz Jaramazovog faula ubacio još dva bacanja i deset sekundi pre isteka vremena donio Zvezdi velikih 70:68! Partizan je dobio još jedan poklon posle dva Riversova promašja sa penala, Vanja je probao da izvuče produžetak iz dvokoraka, ali nije uspio…