Portal Standard juče je objavio tekst pod naslovom „Samoprozvane “NIKŠIĆKE KOBRE” iz Kovačevićeve ‘ekipe’, ispred Cetinjskog manastira pozivaju na okupljanje petog“, u kojem se navodi da se „u vrijeme dok je Cetinje bilo pod policijskom opsadom zbog boravka predsjednika Erdogana, grupa ekstremističkih muškaraca koji sebe nazivaju ‘niškićkim kobrama’ okupila ispred Cetinjskog manastira i preko društvene mreže Fejsbuk slala poruku istomišljenicima i neistomišljenicima da se vide 5. septembra na istom tom mjestu“.

Ovu tvrdnju portala Standard za Etos je komentarisao Marko Kovačević, gradonačelnik Nikšića, ističući da je jasno da mediji bliski bivšem režimu žele da stvore utisak da ljudi ne žele da dođu u Cetinjski manastir nego da neko tamo mora da ih šalje.

– Jasno je da mediji bliski bivšem režimu žele da stvore utisak da ljudi ne žele da dođu u Cetinjski manastir nego da neko tamo mora da ih šalje. Ko god je pratio ili bio dio prošlogodišnjih litija zna da to nije tačno i da bi pred Cetinjskim manastirom bilo najmanje pedeset hiljada vjernika ako bi se sabor prilikom ustoličenja pravio – kazao je Kovačević.

Đapić: Iznijeta gomila gnusnih laži

Danas se tim povodom oglasio na Fejsbuku prijatelj ljudi na koje se odnosi tekst Standarda, Vladimir Đapić, tvrdeći da je u tekstu iznijeta gomila gnusnih laži.

– Juče je sramni portal Standard objavio fotografiju mojih drugova ispred Cetinjskog manastira pri čemu je iznijeta gomila gnusnih laži da se radi o ekstremistima, pripadnicima nekakvih nikšićkih „Kobri“ koje, naravno, ne postoje niti su ikada postojale! – napisao je Đapić na svom Feksbuk-profilu, dodajući da je policija, umjesto da pozove na informativni razgovor autor ovog sramnog teksta, na razgovor pozvala njegove drugove.

Izvor: ETOS

Tagovi