Košarkaši Podgorice izborili plasman u polufinale ABA 2 lige

0

Košarkaši Podgorice izborili su plasman u polufinale ABA 2 lige.

Podgorica je večeras slavila na gostovanju Zlatiboru 100:93 i sa pobjedom iz prvog duela 113:89 uspjela je da sa ukupno +31 izbori prolaz među četiri najbolja tima u drugom po kvalitetu regionalnom takmičenju.

Podgorica je tako u četvrtoj sezoni nastupa u ABA 2 ligi treći put izborila polufinale ovog takmičenja.

Da Podgorica ne želi da brani stečenu razliku, već da je na Zlatibor stigla da igra na pobjedu pokazao je sam početak meča. Podgorica je imala 8:0 i 10:2, a nakon pet vezanih poena Špana Zlatibor je u 12.minutu prvi put poveo 31:29, a na 1.44 prije kraja prvog poluvremena domaćin je imao i maksimalnih +6 (45:39). Međutim, do poluvremena je Podgorica preokrenula – 47:45, a u nastavku je totalno dominirala. U 23.minutu Podgorica je prvi put stekla dvocifrenu razliku (58:47), da bi nakon trojke Čarapića u 28.minutu bilo – 78:59, a poslije trojke Petrova u 32.minutu i +23 (87:64).

U timu Podgorice najefikasniji bio je Kunc sa 15, Anđušić je postigao 14, uz 8 skokova, Slaj 13, Kljajević 12, Brnović i Petrov po 11, Čarapić 9, Vukčević 7, Vujisić 6, Lacmanović 2.