Uprava fudbalskog kluba Milan za sada neće otpustiti trenera Seržija Konseisaa, ali bi legenda kluba Mauro Tasoti mogao da ga zamijeni ukoliko se situacija pogorša u završnici sezone, prenijeli su danas italijanski mediji.

Milan je izgubio tri poslednje utakmice u Seriji A, a posle sinoćnjeg poraza od Lacija 1:2 na svom terenu, pao je na deveto mjesto na tabeli sa 17 bodova zaostatka za prvoplasiranim gradski rivalom Interom.

Brojni mediji u Italiji, uključujući Skaj i Korijere dela Sera, naveli su da uprava Milana ne razmatra da otpusti portugalskog trenera, iako njegov posao nije osiguran.

Korijere dela Sera prenio je da Konseisao ostaje pod analizom jer ekipa nije pokazala nikakav napredak otkako je došao u klub. List je prenio da je klupska legenda Tasoti prvi kandidat za privremenog trenera „roso-nera“, ukoliko bi se situacija pogoršala.

Tasoti je već u klubu i radi kao pomoćnik Masima Oda, u drugom timu Milana.

Otkako je u decembru zamijenio Paula Fonseku, Konseisao je u 17 utakmica ostvario osam pobjeda, pretrpio šest poraza, a u tri utakmice ekipa je odigrala neriješeno.

(Novosti.rs)

Tagovi