Evo konačno tačke i na jednu od najdužih saga ove zime – fin: postignut je konačan dogovor između Totenhema i lisabonskog Sportinga oko mladog španskog beka Pedra Pora (23) kog je Antonio Konte naciljao kao jednu od najvažnijih meta.
Podsjetimo, sam igrač imao je već duže vrijeme utanačene lične uslove sa klubom iz Londona, ali je portugalski velikan ostao dosljedan (nešto poput Benfike u slučaju Enca Fernandeza), nije želio da spusti cijenu i Sparsi su naposletku morali da isplate punu traženju cifru.
Jedina olakšica koju su dobili jeste isplata dijela obeštećenja na rate.
Dakle, situacija je sledeća: Sporting će u cugu dobiti 30.000.000 evra, dok će preostalih 15.000.000 (do visine izlazne klauzule) Totenhem uplaćivati na svakih šest mjeseci do juna 2024.
Ugovor će biti potpisan na pet i po godina.
Od ranije je poznato da 30 odsto od ukupnih 45.000.000 evra ide na račun Mančester Sitija, koji je prilikom prodaje Pora Sportingu (tada za 8.500.000) insistirao na toj klauzuli. Tako će Pep Gvardiola i njegovi Građani inkasirati dodatnih 11.000.000.
Saberi-oduzmi, Siti je takođe u plusu. Pora je kao 19-godišnjaka platio Đironi 12.000.000, dok je na njemu uzeo 19.500.000. Čista zarada 7.500.000.
Španski bek je drugo pojačanje Totenhema ove zime (posle pozajmice Arnoa Dandžume) i on bi odmah trebalo da zauzme mjesto u desnu aut liniju, pošto Konte nije zadovoljan ni Emersonom ni Doertijem.
Za tu poziciju planirao je Djeda Spensa (kupljen ljetos od Midlzbroa za 14.700.000), ali očito da ovaj 21-godišnjak nije spreman za Premijer ligu, pa će do kraja sezone negdje na kaljenje. Traži ga Lion (kao zamjenu za Malo Gusta), a raspituju se još Brentford i Lester…
Kupovinom Pedra Pora, Totenhemova ulaganja u nove igrače u aktuelnoj sezoni skočila su na 215.000.000 evra. Više su potrošili samo Čelsi i Mančester Junajted.
(mozzart sport)
