Kompani mora još da uči: Haland dao osam golova za četiri dana

0

Fudbaleri Mančester Sitija prvi su polufinalisti FA kupa Engleske nakon što su na svom terenu više nego ubjedljivo slavili protiv drugoligaša Barnlija. Utakmica je završena rezultatom 6:0!

Bio je to duel aktuelnog šampiona Engleske i trenutno lidera drugog ranga takmičenja, Čempionšipa. Na klupi Barnlija sjedio je dugogodišnji kapiten Mančester Sitija, Vensan Kompani koga je publika na Etihadu dočekala aplauzima, baš kao i njegov doskorašnji trener Pep Gvardiola.

Duel učitelja i učenika završen je očekivanom pobjedom ovog prvog.

Dobro se drugoligaš držao prvih pola sata igre sve dok nezaustavljivi Erling Haland nije postigao dva gola u rasponu od tri minuta. Prvi na sjajnu asistenciju Alvareza, drugi poslije centaršuta Fodena.

U drugom poluvremenu još ubjedljivija igra domaćeg tima. Haland je u 59. minutu stigao do het-trika, a onda ga je nekoliko minuta kasnije Gvardiola izveo iz igre baš kao i nedavno protiv Lajpciga kad je postigao pet golova.

U nastavku meča Građani su nastavili da pune mrežu rivala. Hulijan Alvarez dva puta (62. i 72. minut na asistencije Kevina De Brujnea) i 20-godišnji Kol Palmer (68) za konačnih – 6:0!

U nedjelju su na programu preostala tri meča četvrtfinala FA kupa.