Direktor Uprave za saradnju s dijasporom i Srbima u regionu Vladimir Kokanović razgovarao je u Parizu sa episkopom zapadnoevropskim Justinom o položaju naše crkve i srpske zajednice u Francuskoj.
– Velika mi je čast što sam imao priliku da se u Parizu sastanem sa Njegovim Preosveštenstvom episkopom zapadnoevropskim, gospodinom Justinom – izjavio je Kokanović.
Kako je istakao, „razgovarali smo o položaju naše crkve i srpske zajednice u Francuskoj, o značaju očuvanja jezika, kulture i vjere, ali i o izazovima sa kojima se naše parohije svakodnevno suočavaju“.
– Srpska pravoslavna crkva ostaje važan faktor duhovnog i nacionalnog jedinstva našeg naroda u dijaspori. Vladika Justin sa mnogo ljubavi i posvećenosti brine o vjernicima širom Francuske, okupljajući ih oko vjere, tradicije i zajedništva – rekao je Kokanović, pa dodao:
– Uprava za saradnju s dijasporom i Srbima u regionu i dalje će biti oslonac svim našim zajednicama u naporima da očuvamo ono što nas čini jednim narodom, ma gdje da živimo – rekao je Kokanović.
Za kraj je naglasio da je zahvalan vladiki Justinu na toplom prijemu i iskrenom razgovoru, kao i na svemu što čini za srpski narod u Francuskoj i Zapadnoj Evropi.
