Ko bi vozio valjak da nema Rikarda Gomeša?

0

Nisu fudbaleri Partizana bili ubjedljivi protiv Spartaka, ali su uspjeli da im se revanširaju za poraz iz prvog dijela sezone, slavili su golovima najboljeg strijelca Super lige, Rikarda (2:1).

Stegnuto su crno-bijeli ušli u meč, očigledno i pomalo umorni od prethodne utakmice u Kišinjevu. Spartak je prvi ozbiljnije zaprijetio, u 24. minutu je ipak Vujačić uspio u poslednji čas da interveniše ispred Bijelovića.

Na isteku pola sata igre Partizan je mogao do vođstva, ali je Dubljanić sjajno intervenisao poslije udarca Filipovića. Pokušao je minut kasnije i Belić, ponovo je na visini zadatka bio golman Spartaka.

Nije bio bezopasan ni Spartak, pa su tako domaći zaprijetili preko Šimure u 35. minutu, ali je Popović izbio loptu u korner. Šest minuta kasnije Partizan je poveo.

Kvinsi Menig je fantastično proigrao Rikarda, koji je lako izbjegao ofsajd zamku, pobjegao je čuvarima i potom rutinski preciznim udarcem savladao Dubljanića – 0:1.

Mogao je na startu drugog poluvremena Partizan da duplira prednost, ali je Belić loše zahvatio loptu u šesnaestercu Subotičana. Kad već to crno-bijeli nisu učinili, domaći su izjednačili u 54. minutu.

Veliki posao odradio je Luka Bijelović na desnoj strani kaznenog prostora, izbacio Šimuru, koji je proslijedio loptu do Stanića, čija lopta je sa 12 metara odsjela u mreži Popovića – 1:1.

Sjajnu priliku za Partizan imao je kapiten crno-bijelih u 61. minutu, poslije ubacivanja Natha, Urošević je zahvatio loptu glavom i pogodio stativu. Bila je to ipak samo najava onoga što će se dogoditi koji minut kasnije.

Tačnije, u 67. minutu, kad je strijelac ponovo bio Rikardo Gomeš. Golu napadača sa Zelenortskih ostrva prethodio je dobar prodor Jovića, mladi vezista crno-bijelih je šutirao, Marinković je uspio da ga izblokira, ali se na pravom mjestu u pravo vrijeme našao upravo Rikardo, koji je loptu lako ubacio u tada već nebranjenu mrežu – 1:2.

Nedugo potom, žestoko je Kristijan Belić startovao na Bijeloviću, a sudija Živković mu je oprostio drugi žuti karton. Da se radilo o evropskoj utakmici, gotovo sigurno bi vezista Partizana bio isključen u 73. minutu.

Osjetio je to i Petrić, koji je minut kasnije povukao Belića iz igre, na teren je poslao Fejsu, a Natha je zamijenio Baždar. Prethodno, u 62. minutu u igru su ušli Jović i Andrade, umjesto Meniga i Traorea.

Do kraja meča viđena je i povreda Andradea, koji je u 85. minutu zbog povrede zadnje lože morao van terena, zamijenio ga je mladi Mihajlo Ilić.