Prepucavanje vječitih rivala uoči prvog evroligaškog derbija u istoriji se nastavlja.

Crvena zvezda se u srijedu prva oglasila saopštenjem da je dogovoreno da će navijači kluba sa Kalemegdana u četvrtak uveče imati poseban sektor u „Štark areni“, potom su iz Humske poručili da nema promjena u odnosu na dogovor od utorka, a u poslijedpodnevnim časovima ponovo su se oglasili crveno-bijeli.

KK Crvena zvezda mts obavještava javnost da je nakon održanog sastanka svih bezbjednosnih službi i predstavnika dva kluba, koji je održan u srijedu u prostorijama Uprave Policije, izašao sa zvaničnim saopštenjem u skladu sa odlukama nadležnih organa koje su donijete na tom sastanku. Sa druge strane, organizator utakmice 12. kola Evrolige koja će se odigrati u četvrtak u „Štart Areni“ izdao je svoje saopštenje koje je potpuno suprotno odlukama koje su donijeli nadležni organi na zajedničkom sastanku bezbjednosti. KK Crvena zvezda mts iz tog razloga zvanično je u srijedu u popodnevnim časovima, dopisom obavijestio predstavnike nadležnih organa o ovoj situaciji, tražeći da se postupi po odluci koje su donijete na zajedničkom sastanku u srijedu u Beogradu, a vezane za pripremu ove utakmice. Istovremeno u tom dopisu KK Crvena zvezda pozvao je nadležne organe da se što prije zvanično oglase i izdaju obavezujuća, vrlo jasna i precizna uputstva u vezi organizacije i održavanja sjutrašnje utakmice kako bi se izbjegla opasnost od mogućih incidenata za koje KK Crvena zvezda ne želi da snosi nikakvu odgovornost“ piše u saopštenju Crvene zvezde.

Partizan je najavio da će se ponovo oglasiti poslije današnjeg sastanka Skupštine i Upravnog odbora.

Tagovi