Aleksander Klemenko biće na čelu Bokserskog saveza Crne Gore i naredne četiri godine, odlučeno je na redovnoj Izbornoj Skupštini ove asocijacije u Podgoricu. Dosadašnji prvi čovjek BSCG je bio jedini kandidat za funkciju predsjednika, a nakon uspješnog prethodnog četvorogodišnjeg mandata jednoglasna podrška svih delegata je bila realan slijed događaja.

Na Skupštini su usvojeni Finansijski izvještaj i Izvještaj o radu za prethodni period, a predstavljeni su i usvojeni Plan i program rada za narednu godinu.

Novi mandat na poziciji selektora dobio je Nikola Ružić, posao generalnog sekretara će i dalje obavljati Marija Čivović, Upravni odbor će doživjeti neka „osvježenja“, a pored razgovora o članovima Takmičarske, Sudijske i Trenerske komisija dogovoreno je da se formira i Stručni savjet ili Savjet šampiona, u koji će naši bivši šampioni moći da daju svoje predloge, mišljenja, kritike, inicijative…
Nakon završetka Skupštine, upriličena je svečanost proglašenja najboljih u crnogorskom boksu u 2024. godini.

Za najboljeg boksera u godini na izmaku proglašen je član BK Zlatičanin Tomislav Đinović, koji je Crnoj Gori donio prvu medalju sa Evropskog prvenstva u seniorskoj konkurenciji nakon 24 godine – bronzu na šampionatu Starog kontinenta u Beogradu.

U konkurenciji seniorki najbolja je bila Bojana Gojković iz BK Budva, osvajačica evropskog srebra do 22 godine u Sofiji i učesnica Olimpijskih igara u Parizu.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

Tagovi