Kiksnuli Budućnost i Sutjeska: Ista meta, isto odstojanje

0

Ista meta, isto odstojanje na vrhu tabele crnogorskog prvenstva i to uz kikseve oba pretendenta na titulu! Ni Sutjeska, ni Budućnost, nisu uspjeli da slave u 32. kolu prvenstva, ali mnogo više razloga za tugu imaju Nikšićani.

Budućnost je u prvoj utakmici dana dočekala Zetu na svom stadionu. Bili su Podgoričani bolji tokom 90 minuta igre, imali su više šansi, mada ih nije bilo previše, ali su se gosti iz Golubovaca umješno odbranili – 0:0.

Činilo se da je to kraj šampionskih nada za Budućnost, pogotovo kada je Sutjeska povela u Danilovgradu protiv Iskre golom Bubanje u 40. minutu.

Hladan tuš na stadionu na obali Zete pokvasio je Nikšićane u 91. minutu. Visoki centarfor Iskre Bogdan Milić je pogodio za 1:1 i ostavio razmak između Sutjeske i Budućnosti na sedam bodova, četiri kola prije kraja.

I dalje je Sutjeska, aktuelni šampion, na pol poziciji i ima velike izglede da odbrani titulu, ali u naredna tri kola ne sme da se kocka, jer u poslednjem ide u Podgoricu, na noge Budućnosti.