Kiks Sutjeske, Titograd stigao do pobjede

0

Šokantan poraz Sutjeske u petom kolu Prve crnogorske Telekom fudbalske lige, a istorijski trijumf Podgorice – debitant je savladao šampiona u Nikšiću 2:1.

Iznenađenje je najavio Jovan Vujović u 20. minutu, da bi Aleksa Marušić izjednačio u 77.

Tri minuta kasnije štoper Sutjeske Nedić je dobio crveni karton, a Luka Maraš iz sjajnog slobodnog udarca donio bodove Podgorici.

To je tek drugi poraz tima Nikole Rakojevića na posljednjih 28 mečeva na domaćoj sceni, prethodni je doživio od OFK Titograda, takođe kraj Bistrice, u finišu minule sezone.

Budućnost bi sjutra, ako savlada Zetu, mogla da ode na plus osam u odnosu na Nikšićane, koji imaju meč manje.

Prvi trijumf upisao je OFK Titograd, poslije preokreta u duelu sa Komom – 3:1.

Sava Gardašević je najavio iznenađenje na Starom aerodromu, da bi Miloš Brnović postigao prvi gol za Titograd u sezoni i poravnao.

Preokret su donijeli Ivan Novović i Luka Merdović.

Fudbaleri Iskre ostvarili su treću pobjedu na četvrtom meču ove sezone – savladali su Rudar 2:0 na DG areni u Lješkopolju.

Prvi trijumf ostvario je Petrovac i to u Radanovićima – 2:1.

Za nedjelju je zakazan derbi između Budućnosti i Zete, od 19 sati na stadionu pod Goricom.

Rezultati

Iskra – Rudar 2:0 – kraj

Luka Malešević 45+4, Vladislav Rogošić 79.

Grbalj – Petrovac 1:2 – kraj

Boban Đorđević 80. – Rjoja Tačibana 5, Boris Kopitović 77.

Sutjeska – Podgorica 1:2 kraj

Aleksa Marušić 77. – Jovan Vujović 20, Luka Maraš 81.

OFK Titograd – Kom 3:1 kraj

Miloš Brnović 28, Ivan Novović 34. (penal), Luka Merdović 49. – Goran Vujović 20.