Kiks Junajteda, Mančester Siti je za korak bliži tituli

0

Mančester Junajted je izgubio možda i dva odlučujuća boda u trci sa gradskim rivalom – nakon remija „đavola“ na gostovanju „davljeniku“ Vest Bromvič Albionu (1:1), Mančester Siti je za korak bliži tituli.

Siti ima sedam bodova više i utakmicu manje od Junajteda i Lestera.

Da će se gostovanje na „Hotornsu“ završiti loše po favorita naslutilo se u drugom minutu kada je Mbaje Dijanj postigao prvi premijerligaški gol nakon januarskog transfera iz Galatasaraja.

Do poluvremena je izjednačio Bruno Fernandeš, sjajnim volej udarcem sa 12-13 metara, a gosti imali dovoljno vremena da preokrenu.

Nisu probili odbranu tima Sema Alardajsa, u finišu strahovali i za remi, kada je Dijanj prokockao veliku šansu za 2:1.

Ipak, u posljednjim trenucima utakmice u heroja VBA izrastao je golman Džonston fantastičnom reakcijom nakon puta Megvajera.

Za utjehu Junajtedu je što je nastavio niz bez poraza u gostima na mečevima Premijer lige, koji traje od 19. januara prošle godine i iznosi 19 utakmica.