Kecmanović oduševio igrom i zasluženo prošao do osmine finala AO

0

Plasmanom u treće kolo Australijan opena došao je do najboljeg rezultata u karijeri na grend slem turnirima. U noći između četvrtka i petka Miomir Kecmanović je napravio iskorak. Posle tri sata i 24 minuta borbe savladao je Italijana Lorenca Sonega i domogao se osmine finala Ozi opena – 3:1 (6:4, 6:7, 6:2, 7:5).

Na narednom stepeniku čeka ga Gael Monfis. Francuz je počistio Kristijana Garina za dva sata i tri minuta i nastavio sa sjajnim partijama u Melburnu, kako još nije izgubio set – 3:0 (7:6, 6:1, 6:3).

Blistao je 77. reket sveta u ključnim trenucima. Spašavao brejk lopte (11/13), servirao maestralno kada je bilo najpotrebnije. Nije ga servis najbolje služio tokom čitavog meča, ali kada je bilo gusto udarao je lopticu sa najvećom preciznošću i Sonega ostavljao bez rešenja.

Na kraju je slavio sa samo dva asa, ali i uz svega tri duple servis greške. Preciznost kod prvog servisa bila mu je 54 odsto, a gotovo je neverovatan podatak da je imao 20 vinera manje od protivnika (29:49). Ipak, mentalno je bio jači od Italijana, koji je uporno srljao i napravio čak 50 neiznuđenih grešaka.

Na kraju je samo dva puta izgubio servis, ostao staložen i posle velike propuštene prilike u drugom setu da povede sa 2:0 (imao tri set lopte u taj-brejku). Počistio je Sonega u trećem za 35 minuta i najavio veliki trijumf, koji je potvrdio brejkom u 12. gemu četvrtog seta.