Kavaja: Puno smo griješili

0

Kadetska reprezentacija Crne Gore porazom od Češke otvorila je turnir preliminarne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Česi su opravdali ulogu favorita i golovima u finišu došli do trijumfa od 4:0.

Na poluvremenu je bilo 1:0 pogotkom Florijana Višne u 16. minutu, da bi u posljednjih nešto manje od pola sata ekipa selektora Radovana Kavaje primila tri gola. David Žehaček je pogodio u 63. minutu, Karel Belžik u 86, a konačan rezultat postavio je Matjaš Nehvatal u prvom minutu sudijske nadoknade.

I ovu utakmicu obilježio je veliki broj naših grešaka. Rezultatsku neizvjesnost smo održavali do 65. minuta, probali smo da budemo ofanzivniji i to preokrenemo promjenom sistema igre. Međutim, nijesmo uspjeli, fizički smo pali i počeli da pravimo greške, što je uticalo na ovako visok rezultat. Evidentna je rezlika u kvalitetu, ali isto tako mi greškama omogućimo protivniku da dođe do ubjedljivijeg rezultata od prikazanog na terenu – kazao je Kavaja.

Naredni meč „sokoli” igraju 18. novembra sa domaćinom turnira Portugalom, sa početkom u 16 časova.