Milivoja Katnića sam pomagao sa 3.000 mjesečno od kada mu je prestala funkcija do momenta kada je počeo da prima penziju. To nije bila pozajmica, nego pomoć kumu. Jedan drugog smo pomagali čitav život, rekao je danas vlasnik „Glosarija“ Branislav-Brano Martinović, svjedočeći na suđenju penzionisanom glavnom specijalnom tužiocu, optuženom da je dio kriminalne grupe bivšeg policijskog funkcionera Zorana Lazovića.
Ta kriminalna organizacija je, prema optužnici Specijalnog državnog tužilaštva, sarađivala i od krivičnog gonjenja štitila pripadnike kriminalnog kavačkog klana Radoja Zvicera.
Optužnicom je, osim Katnića i Lazovića, obuhvaćen i suspendovani specijalni tužilac Saša Čađenović, ranije optužen da je radio za Zvicerov kriminalni klan.
Vlasnik prve privatne veledrogerije u Crnoj Gori, Branilav Martinović, svjedočeći danas pred tročlanim sudskim vijećem kojim predsjedava sudija Veljko Radovanović, kazao je i da je kumu Katniću “poslao i neki namještaj za Barjamovicu, a koji je imao u kući na Žabljaku“.
“Pomagao sam i drugima za šta sam dobio i priznanje za društveno-odgovorni rad… Sigurno sam dao preko 100 hiljada eura pomoći“, naveo je Martinović.
Katnić je, u nastavku suđenja, potvrdio da Martinovića poznaje od djetinjstva.
“Pomagali smo jedan drugog koliko smo mogli. U srednjoj školi smo dijelili burek… Tokom studiranja smo radili teške poslove. Kopali smo kanale, istovarili kamione… Bilo je trenutaka kada sam i ja njemu pomagao“, rekao je Katnić, navodeći da ga je kum Martinović pomogao sa ukupno 70.000 eura.
Nastavak suđenja zakazan je za 22. januar za kada je planirano svjedočenje bivšeg direktora Agencije za nacionalnu bezbjednost Dejana Peruničića.
(Adria)

Lijepo je to sve ali kad ima tako humanu svijest zašto onda i svojim zaposlenima , koji mu ostvaruju profit tako ne pomaže i makar im poveća plate ?!
Kamen bi zaplakao.nad ovom dvoico ,nad Katnicem zbog nemaštine ,a nad ovim druhim zbog dobrote.
Ama mrš pas bagrooo
Ja mislim da bi i kuma Martinovića SDT trebao da pozove “ na kafu“ ništa manje nego kuma katnu.
Ovaj Katnić ispade prosjak e sta rade foliranti kukala nam majka
EVO ZAPLAKASMO NAD NEMASTINOM OVA DVA NESRETNIKA…PLATI TVOJE ZAPOSLENE …KOME SI TI POMOGAO…TESKO NJEMU
за вријеме катнића пријавио сам криминал,саслушан сви су схватили да сам у праву,а онда се кривична пријава прослеђује роминини влаховић која је крала за катнића колонску воду и крему за лице.Знате ли како ми је одбијена кривична пријава.Ромина паметница написала да те особе не живе у Црној Гори.Овако су они људима уништавали новац,имовину и добро се талили од криминалаца.И садашња власт пуна олоши ништа не ради да миче судије и тужиоце.
TACNO NIKAC…UNISTAVALI SU CIJELE PORODICE PO CRNOJ GIRI…NIJESU ZNALI KUD UDARAJU OD BIJESA…IMA BOGA..VALJDA CE VECINA OD NJIH ZAVRSITI KAO KATANA..DA PLATI GREHOVE