Polako, ali sigurno, politički diskurs u susret izborima koji će biti u junu 2027, a po svemu sudeći kampanji neće faliti žestine.

Još uvijek nije poznat tačan nastup politički partija, ali se već neki obrisi mogu prepoznati.

Dominantni politički narativi će biti pristupanje Uniji, žuivotni standard, gdje će se porediti rezultati prethodne i aktuelne vlasti, ali definitivno i identitetska pitanja.

Kako se prema svim najavama zvaničnika priblažavamo pristupanju EU, ma u kakvom formatu ono na kraju bilo, za očekivati je da imamo još sudskih presuda za zvučna imena i porodicu Đukanović, ali i svih ostalih u nizu koji su se ogriješili o slovo zakona i koji bi po svim pozitivno pravnim normama morali da snose posljedice za svoje djelovanje.

S tim u vezi, ostaje otvoreno pitanje hoće li počasni predsjednik DPS-a i bivši premijer i predsjednik, Milo Đukanović, „dopustiti“ da sve glatko prođe bez njegovog javnog prisustva, ili će se isti ipak odvažiti da uzme aktivno političko učešće, s obzirom na to da će ogroman broj tema pogađati direktno njegov rad.

Građani će takođe imati više izbora po pitanju identiteskih tema, tako da će birati koja izborna lista može da se na najadekvatniji i najozbiljniji način izbori da se pitanja iz ovog domena stave na dnevni red i u konačnom dobiju adekvatno rešenje.

Tagovi