Kadetkinje poražene i od Turske maksimalnim rezultatom

0

Ženska kadetska odbojkaška reprezentacija Crne Gore poražena je od Turske rezultatom 3:0 (25:20, 25:16, 25:16) u drugom kolu Balkanskog prvenstva.

Odbojkašice Crne Gore pružile su dobar otpor Turskoj na startu utakmice, bile u egalu do sredine prvog seta 14:14, nakon kojeg je Turska napravila rezultatsku raziliku i osvojila prvi set 25:20. U naredna dva perioda igre, selekcija Turske napravila je ranu prednost i zaustavila naš tim na 16 poena za pobjedu 3:0.

Darja Popović bila bila je najefikasina u dresu Crne Gore sa 9 osvojenih poena, za turski tim 15 poena osvojila je Eslem Jilmaz.

Naše najmlađe odbojkašice u ponedjeljak, 3. jula igraju posljednji meč grupne faze, a protivnik je reprezentacija Sjeverne Makedonije od 15 časova.

Drugog dana, u grupi B, Grčka je bila bolja od Sjeverne Makedonije 3:0 (25:12, 25:13, 25:4), a u grupi A Bugarska je bila bolja od  Moldavije 3:0 (25:14, 25:19, 25:9) i Srbija od Rumunije  3:2 (25:22, 21:25, 25:21, 17:25, 15:7).

CRNA GORA – TURSKA 0:3 (20:25, 16:25, 16:25)

Dvorana: SC “Vrnjačka Banja”. Gledalaca: 50.

CRNA GORA: Vukčević 1, Čolaković 3, Kosović, Šebek (libero), Merdović 4, Kovačec, Raketić (libero), M. Popović, Belojević 2, Milivojević 1, Bogojević 1, Rakočević 4, Mitrović 2, D. Popović 9.

TURSKA:  Ujsalkan, Bihan 3, Kaja, Nur Altintas (libero), Kacmaz, Tirpanci 10, Ozerol 10, Pajić 5, Esepasa (libero), Olgar, Jilmaz 15, Akpinar 2, Čejda Kujan 7, Sejlin Kujan 5.