Juventus slavi poraz u Portu i gol u gostima

0

Poslije samo 63 sekunde igre na Dragau se vidjelo da će ovo biti noć Portove pobede i Juventusove muke. Na kraju je Juventus uspio da se spasi ozbiljnijih problema ali ne i poraza. Juve ide kući pjevajući jer je dao gol u gostima i ima solidne šanse da u revanšu izvadi fleke.

Portugalski velikan je baš onako „juventusovski“ savladao šampiona Italije u prvom meču osmine finala Lige šampiona, ali na revanš u Torino nosi kapital od samo jednog gola – 2:1. Primljeni gol u finišu meča je debelo pokvario utisak za sjajno izdanje Zmajeva i mogao bi skupo da ih košta u borbi za četvrtfinale.

Ovaj Pirlov Juventus nije onaj Alegrijev. Možda igra ljepše ali je defanzivno nestabilan. Najbolji dokaz za to je bio Portovo šokantno vođstvo poslije minut i tri sekunde igre. Kardinalnu grešku je napravio Rodrigo Bentankur i poklonio vođstvo Mehdiju Taremiju i Portu. Nekadašnjem Juventusovom bedemu sa Bonućijem, Barzaljijem i Kjelinijem se ove stvari nisu dešavale…

Morao je Pirlo opet da krpi tim kao i u većem dijelu sezone. Povrijeđenog Bonućija nije bilo u poslednjoj liniji i možda je zato i došlo do nedopustivo primljenog gola. Nije bilo ni Dibale, ni Kvadrada, a Moratu koji je u slaboj formi je zamijenio Kuluševski u startnih 11.

Umalo da golman Ščensni pokloni još jedan sličan gol Portu poput Bentankura ali je De Liht stigao da izblokira šut Oliveire i da spasi svog saigrača. Nije tu bio kraj Juventusovim malerima. Povrijedio se Kjelini pa je na teren već u prvom poluvremenu morao Demiral što znači da će Juventus najvjerovatnije u revanšu igrati bez dugogodišnjih stubova odbrane.

Upozorio je Andrea Pirlo u najavi utakmice da Porto često izgleda kao Atletiko Madrid u najboljim danima Čola Simeonea i nije bio daleko od istine. Fenomenalno je domaći tim zatvorio sve prilaze golu ali to nije bio katenaćo. Visokim presingom su spriječavali Juventus da gradi igru iz poslednje linije i potpuno mu poremetili koncepciju. Sve što je Juve imao u prvom poluvremenu je opasan šut Rabioa koji je sjajnom intervencijom zaustavio golman Markezin.

A kako je šokantno počelo prvo poluvreme za Juventus, tako je i drugo. U prvom minutu je Manafa lako prošao pored Juventusovih defanzivaca i sjajno asistirao za napadača Maregu koji je ostao sam između sedmorice fudbalera Juventusa (?!) od kojih ga nijedan nije markirao. Juventusova odbrana je opet djelovala očajno.

Potom je Oliveira imao još jednu sjajnu šansu koju je odbranio Ščesni. Juventusova igra je bila u potpunom haosu o čemu možda najbolje govori i momenat kada saigrač Aleks Sandro blokira Kristijana Ronalda koji se pušio od bijesa.

Kada je domaći trener Konseisao uvođenjima Dijasa i Grujića počeo da zatvara meč, Pirlo je uveo napadača umjesto veziste i to mu se isplatilo. Juventus je proigrao u poslednjih pola sata sa ulaskom Morate. Kjeza je promašio prvu šansu ali nije drugu u 82. minutu i sjajnom završnicom je krunisao dodavanje Rabioa.

Morata je je već u sledećem minutu propustio zicer za 2:2, a Ronaldo je pokušao u nadoknadi vremena da odglumi penal. I pored poraza, Juventus može da bude zadovoljan rezultatom s obzirom kako je igrao. Porto može da žali što nije obezbijedio veći kapital pred revanš u Torinu.