Mladen Mikijelj

Juniorke Jedinstva šampionke Crne Gore

0

Odbojkašice Jedinstva osvojile su titulu prvaka Crne Gore u juniorskoj konkurenciji za sezonu 2023/2024.

Juniorke Jedinstva slavile su u finalu protiv Budućnosti rezultatom 3:2 (25:17, 25:18, 20:25, 21:25, 16:14), a do finala stigle su trijumfom u polufinalu protiv Akademije rezultatom 3:1 (25:16, 15:25, 25:23, 25:21). Drugo mjesto pripalo je ekipi Budućnost Volley iz Podgorice, a treće mjesto osvojila je ekipa Akademija iz Tivta.

Finalni turnir juniorki odigran je u subotu, 4. maja u organizaciji Odbojkaškog saveza Crne Gore i uz podršku Ministarstva sporta i mladih. Turnir je odigran u sportskoj sali SMŠ Golubovci.

Pehare i medalje ekipama uručio je Nikola Pješčić, komesar takmičenja OSCG.

Za najbolju igračicu juniorskog prvenstva proglašena je Gordana Madžgalj iz Jedinstva, dok su njene klupske drugarice Ivana Šebek Milica Veličković dobile priznanja za najboljeg primača, odnosno libera.

Za najbolju tehničarku proglašena je Nađa Peković iz Budućnosti, a Darja Popović, takođe iz Budućnosti za najbolju smečerku. Za najbolju srednju blokerku prvenstva izabrana je Dunja Ćupić iz Akademije.