Jang Bojs utišao Maksimir, ispao i Videoton

0

Ispunjeni Maksimir dočekao je fudbalere Dinama u pohodu na Ligu šampiona nakon sjajnog rezultata u prvom meču, ali je švajcarski prvak bio jači – Jang Bojs je preokretom u drugom poluvremenu (2:1) stigao do prvog plasmana u grupnu fazu elitnog evropskog takmičenja u klupskoj istoriji.
Prije sedam dana u Bernu bilo je neriješeno 1:1.
Dinamo će morati da se zadovolji plasmanom u Ligu Evrope.
U evropsku elitu idu AEK i Ajaks – Grci prvi put poslije 11 godina, a Holanđani nakon tri sezone pauze.
Mnogo problema imao je AEK da u Solunu protiv MOL Vide (Videotona) sačuva prednost od 2:1 iz Mađarske prošle sedmice, iako je poveo golom Mantolasa u 48. minutu. Nego je izjednačio devet minuta kasnije na asistenciju Danka Lazovića, a gosti su u finišu jurili produžetke sa igračem više, zbog isključenja Lopesa.
Nije bilo dileme u Ukrajini, Ajaks je protiv kijevskog Dinama sačuvao 3:1 iz prvog meča. Ostalo je 0:0, gosti su bili bliži pobjedi, jer Dušan Tadić u 14. minutu nije realizovao penal.