Izrael u A diviziji Lige nacija, Škotima dovoljan i bod protiv Ukrajine za promociju

0

Izrael je profitirao izbacivanjem Rusije od strane UEFA i u najslabijoj grupi B divizije, pobjedom nad Albanijom 2:1 osigurao prvo mjesto u grupi i plasman u najviši rang Lige nacija.

Izrael poslije četiri utakmice ne zna za poraz, a ovo im je drugi trijumf, dok je selekcija Albanije bez pobjede i upisali su drugi poraz. Poslije „anemičnog“ prvog poluvremena u kom golova nije bilo, Izraelci su poveli u 46. minutu preko Šona Vajzmena na asistenciju Kanikovskog. Mirto Uzuni je u 88. minutu postigao gol za izjednačenje, ali se Albanci nisu dugo radovali. Već u 92. minutu, pred sam kraj, Tai Baribo ponovo trese mrežu Albanije i donosi Izraelu veliku pobjedu. Albanci će u poslednjem kolu probati da upiše prvu pobjedu protiv Islanda, koji takođe nema trijum, već tri remija!!!

Reprezentativci Škotske zadržali su prednost i pobijedili Irsku rezultatom 2:1 i to poslije preokreta. Irska je vodila sa 1:0 nakon prvih 45 minuta zahvaljujući golu Egana u 18. minutu susreta. Potom, Hendri u 49. minutu donosi Škotima izjednačenje, a Rajan Kristi u 82. minutu iz penala preokret i veliki trijumf.

Škoti za prolaz u viši rang igraju protiv Ukrajine u poslednjem kolu. Ukrajinci moraju da idu na pobjedu, dok Škoti mogu da prođu dalje i ako bude nerešeno.

Grčka je izgubila od Kipra na gostovanju 1:0, gol je postigao Cionis u 18. minutu. I pore ovog poraza, Grci su sigurno prvi i sele se u viši rang.